پنجشنبه 20 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

10 مورد از نمادین ترین هدایای تبلیغاتی در تاریخ (بخش اول)

10 مورد از نمادین ترین هدایای تبلیغاتی در تاریخ (بخش اول)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/20 0 نظر 317 بازدید

 

 

محصولات تبلیغاتی بیش از 200 سال است که بخش مهمی از تبلیغات بوده است. از بگ های ساده تا انواع کالاهای دیگر، این آیتم‌های چاپ شده باعث شده تا کسب و کارهایی کوچک تبدیل به برندی بزرگ گردند.

10 مورد از نمادین ترین هدایای تبلیغاتی در تاریخ (بخش اول)

محصولات تبلیغاتی بیش از 200 سال است که بخش مهمی از تبلیغات بوده است. از بگ های ساده تا انواع کالاهای دیگر، این آیتم‌های چاپ شده باعث شده تا کسب و کارهایی کوچک تبدیل به برندی بزرگ گردند. آنها ممکن است فقط خودکار، لیوان یا کالایی معمولی به نظر برسند، اما اشتباه نکنید - اقلامی با لوگوی چاپ شده روی سطح آن، می توانند کاملاً بازی بازاریابی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهند. ارزش شرکت های بزرگی مانند استارباکس، کوکاکولا و مک دونالد در مجموع بیش از 250 میلیارد دلار است و بیشتر این موفقیت را می توان به استفاده آنها از هدایای تبلیغاتی نسبت داد!

هدایای تبلیفاتی

" اقلام تبلیغاتی  کالاهایی هستند که مردم می توانند آن ها را در دستان خود بگیرند و دائما نام برند را یاد آوری کنند. این نوع در دید بودن مناسب زمانی است که شما سعی می کنید نامی برای خود دست و پا کنید. "
– Charlotte L., Small Business Owner in Springfield, Illinois

برخی از محبوب ترین تبلیغات در تاریخ کدامند؟ چگونه شرکت ها را رشد داده اند؟ یکی از خودکار های تبلیغاتی خود را برداید و شروع بع یادداشت برداری کنید، در ادامه با هم 10 مورد از نمادین ترین هدایای تبلیغاتی را خواهیم شناخت.

شماره 1: کیف های کفشِ Cantwell's Shoes

تا جایی که دنیا می داند، این بگ اولین هدیه تبلیغاتی تاریخ است! در سال 1886، جاسپر میک به دنبال راهی برای استفاده از ماشین های چاپ خود در رکود بازار بود. او از این فناوری برای چاپ بگ سفارشی برای  Cantwell Shoes، یک فروشگاه محبوب واقع در خیابان اصلی در Coshocton، اوهایو استفاده کرد. فروشگاه کفش این بگ ها را به همه کسانی که از آنجا مراجعه کرده و خرید کرده اند، اهدا کرد.

کیف های کفشِ Cantwell's Shoes

بچه‌هایی که والدینشان از کفش‌های Cantwell خرید می‌کردند، شروع به حمل این بگ ها به مدرسه کردند. در همین حال، همسایه ها آنها را می‌دیدند و می‌پرسیدند که از کجا می‌توانند یکی از آنها را تهیه کنند. این روند با سرعت گسترش یافت و فقط چند روز طول کشید تا بگ های فروشگاه به طور کامل تمام شود! مردم هم از بگ تبلیغاتی رایگانی که به دست آورده بودند استفاده می کردند و هم کفشی را که خریداری کرده بودند می پوشیدند – یک قدم بزرگ و سود آور برای تجارتی کوچک!
جاسپر میک از این موفقیت بزرگ الهام گرفت، او امریکن آرت ورکز، اولین شرکت محصولات تبلیغاتی در تاریخ را راه اندازی کرد. حدود 12 نفر دیگر در Coshocton این کار را آغاز کردند، از آن زمان تا به امروز این صنعت با سرعت چشم گیری پیشرفت داشته است. امروزه بیش از 30000 توزیع کننده هدایای تبلیغاتی در سرتاسر جهان وجود دارد که مجموعاً دارایی خالص آنها بیش از 21 میلیارد دلار است و همه چیز با یک بگ تبلیغاتی ساده شروع شد.


"شهر ما به دلیل صنعت محصولات تبلیغاتی رونق گرفت. جاسپر میک کاری را آغاز کرد که هیچ کسی با فکر آن نبود. "
– Greg Coffman, President of the Eliot Calendar Company in Coshocton

شماره 2: بطری بازکن های  Anheuser-Busch's

بگ ها برای حمل‌ونقل در Coshocton رایج بودند، اما برای به وجود آمدن دومین هدیه تبلیغاتی نمادین در تاریخ ، به یک کارآفرین باهوش و مقدار زیادی نوشیدنی نیاز بود. این کار را به آدولفوس بوش، نابغه Anheuser-Busch بسپارید تا این موارد را به یک استراتژی بازاریابی اصلی برای کسب و کارهای رو به رشد تبدیل کند. در اواخر قرن نوزدهم، بوش فروشندگان شرکتش را تشویق کرد تا در هنگام بازار یابی برای بطری های نوشیدنی از یک در باز کن که لوگوی شرکت روی آن استفاده شده بود در حضور مشتریان استفاده کنند.

بطری بازکن های  Anheuser-Busch's
Anheuser-Busch  به لطف تاکتیک های بازاریابی هوشمند Busch به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نوشدنی در جهان شناخته شد. او این برند را از ابتدا با در دسترس قرار دادن نوشیدنی ها در اختیار طیف وسیع تری از مردم و سپس استفاده از هدایای تبلیغاتی در این فرآیند توسعه داد. او با تیمی از مهندسان، واگن‌های باری یخچال‌دار را طراحی کرد که می‌توانست نوشیدنی ها را به فروشگاه های مختلف در سراسر کشور منتقل کند. بازاریابان شرکت نیز به فروشگاه ها سر زدند و با مشتریان در مورد در باز کن جدیدشان صحبت کردند، و بطری را با یک در بازکن چاپ شده باز کردند، حتی گاهی اوقات آنها را به صورت رایگان به مشتریان عرضه کردند. این کار به قدری موفقیت آمیز بود که بوش در ادامه هدایای تبلیغاتی جدید از قبیل کارت های بازی سفارشی، تقویم، جعبه کبریت و چاقوهای جیبی را سفارش داد.Anheuser-Busch  اولین شرکت بزرگی بود که با کالا تبلیغات کرد!

"بهترین توصیه ای که می توانم به مرد جوانی که تازه شروع به کار کرده است، کنم این است که صادقانه و وفادارانه و با انرژی خستگی ناپذیر کار کند."
– Adolphus Busch, Co-founder of Anheuser-Busch

شماره 3: تقویم های کوکاکولا

کوکاکولا بدون شک یکی از معروف ترین برندهای جهان است، اما این موفقیت یک شبه اتفاق نیفتاد. این نوشیدنی برای اولین بار در سال 1886 در داروخانه ها فروخته شد، تقریباً در همان زمان که صنعت هدایای تبلیغاتی در حال جا افتادن بود. جان پمبرتون این نوشیدنی را در آتلانتا تولید کرد، در حالی که حسابدار او، فرانک رابینسون، بر کار تبلیغات متمرکز بود. رابینسون نام کوکا را از برگ‌های کاکائو و کولا را از آجیل کولا که در دستور غذا استفاده می‌کردند، انتخاب کرد. او همچنین لوگویی شبیه به امضا را ایجاد کرد که از دست خط خودش طراحی شده بود.

تقویم های کوکاکولا

متأسفانه، پمبرتون قبل از اینکه بتواند این تلاش های بازاریابی را در عمل ببیند، درگذشت و حقوق نوشابه او تنها به قیمت 2300 دلار به داروساز دیگری به نام آسا کندلر واگذار شد. تحت هدایت او، کوکاکولا در بطری‌ عرضه شد ، تغییری بسته‌بندی که آن را بیشتر در دسترس مصرف‌کنندگان در سراسر جهان قرار داد. کندلر همچنین بودجه 11000 دلاری را به تبلیغات اختصاص داد، یعنی هدایای تبلیغاتی. اولین آیتم هایی که نشان کوکاکولا داشتند، تقویم هایی بودند که عکس افراد مشهوری را نشان می دادند. به دنبال آن سینی‌های فلزی لیتوگرافی شده با رنگ قرمز پررنگ، معروف‌ترین آنها سینی «دختر منو» از سال 1953 بود. با گذشت زمان، تلاش‌های بازاریابی گسترش یافت و اقلام جدید دیگری از جمله: عروسک‌ها، خنک‌کننده‌ها، بطری‌های آب به هدایای تبلیغاتی این شرکت اضافه شدند. همچنی محصولات دیگری همچون پیش بند، ساعت، درب بازکن، رادیو، دکمه، تی شرت، و غیره. کندلر این هدایای تبلیغاتی را به خرده فروشان ارائه کرد تا نه تنها فروشگاه هایشان را تزئین کنند، بلکه به مشتریان نیز هدیه دهند. جمع آوری کالاهای کوکاکولا مرسوم شد، سنتی که هنوز هم پابرجاست!
جای تعجب نیست که این برند نوشابه در سال 2011 توسط AdAge به عنوان بازاریاب سال انتخاب شد و همچنان طرفداران وفاداری برای کالاهای تبلیغاتی خود دارد. در واقع، یک باشگاه کلکسیونر کوکاکولا وجود دارد که بیش از 5000 عضو در 28 کشور دارد!

نقش بزرگ هدایای تبلیغاتی در گسترش برند ها

هدایای تبلیغاتی برای سال ها ابزاری باور نکردنی برای بازاریابی بوده اند. آنها به شرکت‌های بزرگی مانند کوکاکولا و پان ام کمک کرده‌اند تا به برندهای مشهوری تبدیل شوند که جایگاهی دائمی در فرهنگ عامه دارند. با این حال، آنها همچنین راه های کسب درآمد جدیدی را برای فروشگاه های کوچکتر مانند Cantwell Shoes ایجاد کرده اند. تنها چیزی که لازم است این است که لوگوی خود را روی یک هدیه تبلیغاتی جذاب ارائه دهید تا واقعاً توجه مردم را به خود جلب کنید. ما در گروه هدایای تبلیغاتی آراگیفت با داشتن سال ها تجربه در امر واردات، فروش و چاپ انواع هدایای تبلیغاتی می توانیم در این مسیر همراهی مطمئن برای تحقق  اهداف شما باشیم.

 

نظرات