پنجشنبه 20 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

10 مورد نمادین از هدایای تبلیغاتی در تاریخ ( بخش سوم)

 10 مورد نمادین از هدایای تبلیغاتی در تاریخ ( بخش سوم)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/14 0 نظر 249 بازدید

 

 

محصولات تبلیغاتی بیش از 200 سال است که بخش مهمی از تبلیغات بوده است. از بگ های ساده تا انواع کالاهای دیگر، این آیتم‌های چاپ شده باعث شده تا کسب و کارهایی کوچک تبدیل به برندی بزرگ گردند.

 10 مورد نمادین از هدایای تبلیغاتی در تاریخ ( بخش سوم)

محصولات تبلیغاتی بیش از 200 سال است که بخش مهمی از تبلیغات بوده است. از بگ های ساده تا انواع کالاهای دیگر، این آیتم‌های چاپ شده باعث شده تا کسب و کارهایی کوچک تبدیل به برندی بزرگ گردند.آنها ممکن است فقط خودکار، لیوان یا کالایی معمولی به نظر برسند، اما اشتباه نکنید - اقلامی با لوگوی چاپ شده روی سطح آن، می توانند کاملاً بازی بازاریابی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهند. ارزش شرکت های بزرگی مانند استارباکس، کوکاکولا و مک دونالد در مجموع بیش از 250 میلیارد دلار است و بیشتر این موفقیت را می توان به استفاده آنها از هدایای تبلیغاتی نسبت داد!در دو مقاله ی  قبلی راجع به 6 مورد از این نوع هدایا صحبت کردیم و در این مقاله به بررسی 4 مورد دیگر خواهیم پرداخت.

شماره 7: بالم لب دکتر پپر

شاید یکی از بزرگترین تلاش‌ها برای برندسازی مشترک در تاریخ بین دکتر پپر و لیپ اسمکر رخ داده است. بالم لب های تبلیغاتی راهی عالی برای ایجاد علاقه به دکتر پپر بود، در عین حال توجه بیشتری را به Lip Smackers جلب کرد. دکتر پپر لیپ اسمکر طعم دهه 90 بود. این برند در انواع تیوب ها، حتی برخی از آنها به شکل بطری، و همچنین روی جاکلیدی های تبلیغاتی عرضه شد.

Bonne Bell، یک شرکت آرایشی مستقر در کلیولند، در سال 1975 برند محبوب Dr. Pepper Lip Smacker  را معرفی کرد. خط لب Smacker آنها در آن زمان تنها دو سال قدمت داشت، و در حالی که طعم توت فرنگی آن بسیار موفقیت آمیز بود، Bonne Bell  هنوز نیاز داشت که با آن هماهنگ شود. یک نام تجاری آشناتر برای جلب توجه به محصول جدید خود. شرکت لوازم آرایشی می خواست به طور خاص با دکتر پپر کار کند زیرا آنها آن را به عنوان اصلی ترین نوشابه جهان می دانستند. به هر حال، این منحصر به فرد بودن بود که مردم را وادار کرد به جای هر محصول دیگری برای مراقبت از لب،Lip Smacker  بخرند. تیم Bonne Bell درخواستی را برای شیمیدانان Markwins International ارسال کرد که از تجهیزات آزمایشگاهی ویژه برای بررسی ترکیبات دکتر پپر و بازسازی طعم آن در فرمول رژ لب استفاده کردند. در عرض چند سال، دکتر پپر لیپ اسمکر به پرفروش ترین طعم این برند تبدیل شد. همچنین برای تولید رژ لب با طعم های جدید از جمله کوکاکولا، اسپریت و پرتقال کراش بسیار الهام بخش بود.

بالم لب دکتر پپر

شماره 8: لیوان های مسافرتی استارباکس

راه ایجاد علاقه و صحبت کردن مردم در مورد برند شما این است که مایل به ایجاد تغییرات باشید. استارباکس، یک کافه ی زنجیره ای با بیش از 40 سال فعالیت در این تجارت، به خوبی این مساله را می داند. آنها نه تنها دائماً طعم های جدیدی از قهوه با امضای خود ایجاد می کنند، بلکه بیش از 20 سال است که طرح ها و رنگ های جدیدی را برای لیوان های مسافرتی خود که دارای لوگو هستند ارائه می دهند. می توان این گونه گفت که استار باکس کالایی که لازمه ی بخشی از خود بود به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد. یک عمل بسیار هوشمندانه و خلاقانه.

Starbucks  اولین بار در سال 1997 زمانی که طراح گرافیک سندی نلسون برای ایجاد کالایی جدید در پک ویژه تعطیلات این شرکت استخدام شد، شروع به ارائه لیوان های مسافرتی کرد. از آن زمان، استار باکس هر سال یک لیوان مسافرتی جدید را برای مجموعه محبوب تعطیلات خود عرضه می‌کند. این لیوان‌ها معمولاً به رنگ قرمز مشخص هستند، با جزئیات زیبا که به شما احساس گرما می‌دهند. در حالی که تعطیلات زمان خوبی برای نوشیدن قهوه است، استارباکس سایر لیوان های مسافرتی سفارشی را نیز در طول سال می فروشد. خط تولید آنها شامل لیوان هایی است که تقریباً از همه چیز و هر چیزی الهام گرفته شده است، از جمله دیزنی، هری پاتر، و جنگ ستارگان. آنها حتی با لیوان های مسافرتی انحصاری که دارای مکان های دیدنی از 50 ایالت هستند، سراسر نقشه را بررسی کرده اند. مردم مشتاقانه منتظر انتشار این لیوان های جدید هستند، با ایجاد هیجان در رسانه های اجتماعی و فرهنگ عامه. به عنوان مثال، مردم در سال 2016 به خاطر عرضه فنجان هایی که قابل استفاده مجدد 1 دلاری، سازگار با محیط زیست، که دارای لوگوی سفید کلاسیک با رنگ سبز بودند بسیار هجان زده شدند. مشتریان می توانند این لیوان ها را به همراه داشته باشند و قهوه خود را با 10 سنت تخفیف دریافت کنند. این یک سرمایه گذاری برد برد هم برای کسب و کار و هم برای محیط زیست است. هدایای تبلیغاتی سازگار با محیط زیست جایگاه ویژه ای در بین مردم دارند.
در این مرحله، لوگوی استارباکس به یک نماد تبدیل شده است و با استفاده در بسیاری از فیلم های هالیوود جای تعجب نیست که هر سال نزدیک به 5 میلیارد لیوان سفارشی آنها فروخته می شود!

 لیوان های مسافرتی استارباکس

نقل قول : ماگ های استارباکس به بخشی از پس‌زمینه فرهنگی تبدیل شده‌اند، یاد آوری این برند به صورت ناخود آگاه. این یک بسته بندی بسیار قدرتمند است.
– Can Akdeniz, Management Consultant & Business Speaker

شماره 9: کلاه بیسبال رپ ساحل غربی

طیف گسترده ای از صنایع و سازمان ها برای تبلیغات به هدایای تبلیغاتی روی می آورند. شاید یکی از بزرگترین آن ها رسانه ها، یعنی فیلم ها و برنامه های تلویزیونی و موسیقی باشند. در اواخر دهه 1990، شرکت های رپ ساحل غربی، از این قاعده مستثنی نبوند و شروع به چاپ نام هنرمندان هیپ هاپ خود روی کلاه های بیسبال اسنپ بک به عنوان یک هدیه تبلیغاتی کردند. حتی بسیاری از هنرمندان این رشته به لطف این کلاه های سفارشی، تبلیغات و توجه بیشتری را به خود جلب کردند.

رپ ساحل غربی شروع یک سبک و جریان فکری جدید در موسیقی بود و کلاه های تبلیغاتی اسنپ‌بک‌ نمادی از این سبک جدید بودند و با لبه‌های پهن و لوگوی بزرگ خود، توجه مخاطبین زیادی را به این هنرمندان و آثارشان جلب کردند.  البته، کلاه ها فقط به ساحل غربی محدود نمی شد. بسیاری از هنرمندان هیپ هاپ در ساحل شرقی نیز از این محصول تبلیغاتی در طول کنسرت ها و رویداد های دیگر استفاده می کردند. این کلاه ها توسط شرکت New Era Cap تولید شد و در دهه 90 در همه جا دیده می شد.

امروزه، شرکت New Era Cap هنوز هم اسنپ بک می فروشد، این کلاه ها مانند دهه 90 به عنوان هدایایی تبلیغاتی عمل می کنند، اما این بار با توجه به قرار دادی که با شرکت دیزنی بسته اند توجه بیشتری را به برند دیزنی جلب کردند. در هر صورت، این هدیه تبلیغاتی نشان می‌دهد که تبلیغات چقدر می‌توانند در ایجاد هویت و تغییر فرهنگ مؤثر باشند.

شماره 10: بطری های آب  Gatorade

اگر نوشیدنی می فروشید، به خصوص نوشیدنی مخصوص ورزشکاران، ارائه بطری های آب تبلیغاتی نیز منطقی است. این دقیقاً همان چیزی است که Gatorade در سال 1989 هنگامی که شروع به ساخت بطری های سبز رنگ با درب نارنجی با نشان تجاری خود کرد، به آن فکر می کرد. کمتر از 20 سال پس از معرفی Gatorade، نوشیدنی رسمی NFL شد. این هدایای تبلیغاتی با ورزش های حرفه ای مرتبط شد و ورزشکاران مشتاق می خواستند نوشیدنی های خود را به تمرینات و بازی ها ببرند. از کنار ایده ای برای یک هدیه تبلیعاتی یک بازار خرده فروشی جدید شکل گرفت. در سال 1989، Gatorade شروع به چاپ لوگوی خود روی بطری های آب کرد.
Gatorade  سهم باورنکردنی 77٪ از صنعت نوشیدنی های ورزشی میلیارد دلاری را دارد. در همین حال،Gatorade  دائماً طرح‌های جدیدی از بطری های خود به بازار معرفی می کند. در سال 2016، آنها نسخه‌های پیشرفته‌ای را با نور ال‌ای‌دی منتشر کردند که زمان آبرسانی مجدد به ورزشکاران را یادآوری می‌کند.

بطری های آب  Gatorade

قدرت تبلیغات و هدایای تبلیغاتی

ممکن است به نظر برسد که برای تبلیغ با هدایای تبلیغاتی باید یک شرکت بزرگ و با بودجه ی تبلیغاتی بالا باشید. با این حال، بهترین بخش در مورد این کالا ها، تطبیق پذیری و مقرون به صرفه بودن آنهاست. شما می توانید کمترین بودجه جهان را داشته باشید و همچنان با محصولات تبلیغاتی تاثیر زیادی داشته باشید. همه چیز در مورد ارائه چیزی مد روز، فریبنده، و به یاد ماندنی است. همچنین داشتن یک تیم بازاریابی قوی ضرری ندارد! با این حال، همیشه این مطلب را مد نظر داشته باشید که هدایای تبلیغاتی محبوب ترین شیوه ی تبلیغاتی برای مردم هستند.

آمار موفقیت محصولات تبلیغاتی

  • 85  درصد از مردم پس از دریافت هدیه تبلیغاتی خود با آن شرکت تجارت کرده اند.
  • 48٪ از مصرف کنندگان تمایل دارند تا  هدایای تبلیغاتی را بیشتر دریافت کنند.
  • 53  درصد از مردم هفته ای یک بار از یک هدیه تبلیغاتی استفاده می کنند.

کلام آخر

هدایای تبلیغاتی برای سال ها ابزاری باور نکردنی برای بازاریابی بوده اند. آنها به شرکت‌های بزرگی مانند کوکاکولا و پان ام کمک کرده‌اند تا به برندهای مشهوری تبدیل شوند که جایگاهی دائمی در فرهنگ عامه دارند. با این حال، آنها همچنین راه های کسب درآمد جدیدی را برای فروشگاه های کوچکتر مانند Cantwell Shoes ایجاد کرده اند. تنها چیزی که لازم است این است که لوگوی خود را روی یک هدیه تبلیغاتی جذاب ارائه دهید تا واقعاً توجه مردم را به خود جلب کنید. ما در گروه هدایای تبلیغاتی آراگیفت با داشتن سال ها تجربه در امر واردات، فروش و چاپ انواع هدایای تبلیغاتی می توانیم در این مسیر همراهی مطمئن برای تحقق  اهداف شما باشیم. برای مشاوره کافیست با ما تماس بگیرید.

نظرات