• delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

7 روش موثر استفاده از محصولات تبلیغاتی برای جذب مشتری

7  روش موثر استفاده از محصولات تبلیغاتی برای جذب مشتری
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/09/21 0 نظر 100 بازدید

 

 

هدایایی که دارای لوگوی تجاری هستند ابزاری قدرتمند برای بازاریابی یک برند می باشد. 79% از دریافت کنندگان محصولات تبلیغاتی به خرید از ان شرکت ترغیب شده اند.

7روش موثر استفاده از محصولات تبلیغاتی برای جذب مشتری

بازاریابان برای سال ها از هدایای تبلیغاتی به ‌عنوان وسیله ای مؤثر برای تبلیغات یک کسب و کار استفاده می‌کردند. تحت این روش، یک صاحب کسب و کار هر چیزی را به مصرف کنندگان بالقوه می دهد.

طیف وسیعی از محصولات مورد استفاده روزانه مانند کیف، ظروف شیشه ای، پوشیدنی، اقلام میز تحریر، تقویم، ابزار نوشتن و غیره هدیه مناسبی برای تبلیغ کسب و کار است. این هدایا دارای لوگوی شرکت می باشد. بسیاری از این اقلام برای مدت طولانی بخشی از زندگی روزمره گیرندگان می شوند. بنابراین، محصولات دارای لوگوی تجاری به ابزاری قدرتمند برای بازاریابی یک برند تبدیل می شوند.

ارزان ترین و در عین حال موثرترین ابزار

بسیاری از نظرسنجی‌ها نشان داده‌اند که هدایای تبلیغاتی چقدر برای ارتقای کسب ‌و کار مهم هستند. طبق گزارش انجمن کالاهای تبلیغاتی بریتانیا، 79 درصد از دریافت کنندگان محصولات تبلیغاتی به تجارت با این شرکت فکر می کنند. این انجمن به تحقیق در مورد سودمندی محصولات تبلیغاتی برای بازاریابی اختصاص دارد. این نظرسنجی فاش کرد که 66 درصد از دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی می توانند نام برند یا شرکت را به خاطر بیاورند.

هدیه خودکار

بر اساس تحقیقات دیگری، صاحبان مشاغل آمریکایی حدود 20 میلیارد دلار برای ارائه محصولات خرج می کنند. طبق یک گزارش، یک رستوران فست فود 181 دلار برای هدایای تبلیغاتی سرمایه گذاری کرد که فروش غذای آن را بیش از 1200 دلار افزایش داد. دلیل رونق بازاریابی سنتی در عصر دیجیتال مارکتینگ این است که همچنان ارزان ‌ترین راه برای تبلیغات است. اکثر محصولات تبلیغاتی را می توان به صورت عمده با قیمت های پایین خریداری کرد.

با توجه به افزایش توجه مشتریان و ارزش تبلیغاتی برند که شرکت ها در ازای آن دریافت می کنند، قیمت ها واقعا مقرون به صرفه به نظر می رسند. مردم با استفاده از هدیه تبلیغاتی می توانند یک برند را خیلی سریعتر به خاطر بیاورند.
ابزارهای تبلیغاتی مانند تلویزیون و رادیو ارزش یادآوری برند کمتری دارند. زیرا این ابزارهای تبلیغاتی به اندازه کالاهای تبلیغاتی به مردم نزدیک نیستند. با این حال، تیم بازاریابی شما باید برنامه های محصولات تبلیغاتی را با دقت برنامه ریزی کند. برنامه ها باید جنبه های مختلفی مانند بودجه، مخاطب، اهداف و غیره را برای هدف قرار دادن مشتریان در نظر بگیرند.

 به ایجاد استراتژی محصولات تبلیغاتی خود فکر کنید!

هدف خود را بشناسید

قبل از شروع کمپین محصولات تبلیغاتی خود، هدف دقیق خود را مشخص کنید. بسیاری از بازاریابان به دلیل ساده ای که اهداف کمپین را تعیین نکرده اند، توجه مشتری را به خطوط مورد انتظار جلب نمی کنند.
کسب و کارهای مختلف ممکن است مجموعه اهداف متفاوتی برای خود داشته باشند. به عنوان مثال، شرکت شما ممکن است بخواهد افراد بیشتری را به یک نمایشگاه تجاری جذب کند یا ممکن است هدفش افزایش فروش باشد. یا هدف ممکن است صرفاً نشان دادن قدردانی از مشتریان خود به دلیل وفاداری به شرکت و تجارت شما باشد. کارآفرینان از هدایای تبلیغاتی نیز استفاده می کنند تا مصرف کنندگان بالقوه را از یک تجارت، شرکت و محصول یا خدمات آن آگاه کنند.
برخی از شرکت ها برای تشویق شرکا، مشتریان و مشتریان احتمالی برای انجام یک کار خاص انگیزه ایجاد می کنند. محصولات تبلیغاتی همچنین راهی برای انتقال یک پیام غیر بازاریابی مانند دعوت از مردم به یک رویداد گردهمایی هستند.

هدیه تبلیغاتی

محصولات مرتبط با کسب و کار خود را انتخاب کنید

اگر محصولات تبلیغاتی مربوط به کسب و کار شما باشد، گیرندگان به احتمال زیاد برند شما را بهتر به یاد خواهند آورد. به عنوان مثال، اگر یک کلینیک دارید، ارائه محصولی مانند یک ضدعفونی کننده دست، توجه مشتریان بالقوه شما را بیش از یک محصول نامربوط مانند یک خودکار تبلیغاتی ارزان قیمت جلب می کند.

به طور مشابه، یک شرکت مواد غذایی می تواند ظروف نوشیدنی یا پیشبند تبلیغاتی را با آرم خود ارائه دهد. اگر محصولات با کسب و کار و صنعت شرکت مطابقت داشته باشند، مردم می توانند بلافاصله پس از خرید محصول یا خدمات شما، برند شما را شناسایی کنند.

کیفیت خوب را انتخاب کنید

مردم مطمئناً از کیفیت بالای محصولات قدردانی می کنند. لازم نیست هدایای تبلیغاتی شما خیلی گران باشد تا مشتریان را جذب کند. اما به کیفیت خوب کالا توجه کنید تا به ایجاد تصویری از یک برند قابل اعتماد کمک کند.
یک هدیه تبلیغاتی با کیفیت پایین می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد به تصویر برند شرکت شما آسیب برساند. اگر محصولاتی با کیفیت پایین ارائه دهید، ممکن است گیرندگان خود را نا امید کرده و حتی آنها را ناراحت کنید. برخی از کالاهای مارک دار را انتخاب کنید که برای مردم مفید است. محصولاتی را انتخاب کنید که می توانند شرکت شما را به خوبی معرفی کنند.

یک برنامه توزیع تنظیم کنید

هدایای تبلیغاتی خود را به صورت برنامه ریزی شده توزیع کنید. به عنوان مثال، می توانید قبل از یک رویداد، یک ایمیل در مورد توزیع رایگان کالا به گیرندگان منتخب ارسال کنید. این اقدام باعث افزایش ترافیک نمایشگاهی به این رویداد خواهد شد. این همچنین منجر به تردد بازدید کنندگان واجد شرایط بیشتری می شود. این استراتژی توزیع، بهتر از تحویل ناگهانی محصولات به عابران در یک رویداد است.

محصولات را با یک موضوع تحویل دهید

کالاهای تبلیغاتی شما دارای لوگوی شرکت شما برای تبلیغ تجاری هستند. اما کمپین را برای مشتریان بالقوه خود به یاد ماندنی کنید. یک موضوع برای کمپین ایجاد کنید. موضوع باید پیام برند شما را داشته باشد. پیام باید به گونه ای باشد که موقعیت شرکت شما را در بازار مستحکم کند. یک تم جذاب و استراتژیک ساخته شده برای مدت طولانی در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند.

برندینگ

موارد را شخصی کنید

همه ما برای روابط خود با دوستان و اعضای خانواده ارزش قائل هستیم. استراتژی محصولات تبلیغاتی شما همچنین باید راه هایی را برای ایجاد رابطه با مشتریان بالقوه یا مشتریان فعلی در نظر بگیرد.
گیرندگان هدایای شما را اگر با یک پیام شخصی دریافت کنند، برای مدت طولانی به یاد خواهند آورد. گاهی اوقات، قرار دادن نام گیرنده روی محصول، نقطه شروع خوبی برای ایجاد رابطه است.
یکی دیگر از راه های شخصی سازی محصولات این است که در مورد مخاطبان خود تحقیق کنید تا درباره سوابق آنها بیشتر بدانید. برخی از نگرانی های مشترک آنها را دریابید. سپس می توانید چیزی بنویسید که قلب آنها را لمس کند و هدیه را به یاد ماندنی کند.

از اهدای مجدد هدیه تبلیغاتی به نفع خود استفاده کنید

تعداد بسیار کمی از مردم آن را دوست دارند که یک هدیه تبلیغاتی را دو بار دریافت کنند. اما ارسال مجدد به عنوان یک ابزار بازاریابی می تواند نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دو تا از یک محصول را هدیه دهید.  این کار گیرنده را تشویق می کند که کالای دیگر را به شخص دیگری بدهد. این بدان معناست که توجه مشتریان بالقوه دیگری به کسب و کار شما جلب می شود.

امیدواریم که این نکات به شما کمک کند تا یک استراتژی بازاریابی دقیق برای برنامه هدایای تبلیغاتی خود ایجاد کنید. اگر این نکات با رویکردی متمرکز اجرا شود، تعداد مشتریان فزاینده ای را به روشی مقرون به صرفه به ارمغان می آورد.

نظرات