• delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

8 دلیل افزایش دیده شدن برند با کمپین های هدایای تبلیغاتی (بخش اول)

8 دلیل افزایش دیده شدن برند با کمپین های هدایای تبلیغاتی  (بخش اول)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/10/10 0 نظر 47 بازدید

هدایای تبلیغاتی بسیار فراتر از آگهی‌ های بازاریابی معمولی و سایر ایده‌ های تبلیغاتی مشابه هستند. زیرا شما به مشتریان بالقوه (یا فعلی) چیزی ارزشمند و رایگان می دهید

چرا هدایای تبلیغاتی؟

هدایای تبلیغاتی بسیار فراتر از آگهی‌ های بازاریابی معمولی و سایر ایده‌ های تبلیغاتی مشابه هستند.
هنگامی که مصرف‌ کنندگان بروشور یا یک کاتالوگ یا معرفی نامه کتبی دریافت می‌کنند، واقعاً چه ارزشی به آنها ارائه می‌دهد؟ اطلاعات ممکن است به طور غیرمستقیم ارزشمند باشند، اما برای اکثر مصرف کنندگان بروشور ملموس نخواهد بود و معمولا کاتالوگ ها و بروشورها دور ریخته می شوند.
حتی تبلیغات تلویزیونی، بیلبوردها، و تبلیغات چاپی - در عین حال که به روش های خاص خود موثر هستند - محدودیت های خود را دارند. شما چیزی جز کلمات یا تصاویر به مشتری هدف خود نمی دهید.
برعکس، با اقلام تبلیغاتی کسب و کار، شما اقلام فیزیکی و با ارزش مادی ارائه می‌دهید. این اقلام که در اکثر موارد با نام شرکت یا لوگوی شما برندد شده اند، برای معرفی شرکت شما بسیار موثر هستند. (به عنوان مثال، خودکار تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی ، بطری آب، پوشاک، لوازم التحریر، ابزارهای کوچک فناوری و ... ).
دلیلی وجود دارد که کسب ‌و کارهای آمریکایی 20 میلیون دلار در سال برای هدایای تبلیغاتی خرج می‌کنند. از نظر این کسب و کارها هدایای تبلیغاتی قطعاً مؤثر هستند.

اهمیت هدایای تبلیغاتی در دنیا

هشت مزیت هدایای تبلیغاتی


1.تقویت آگاهی از برند

تقریباً 72 درصد از دریافت کنندگان هدایای تبلیغاتی در یک نمایشگاه گفتند که برندی را که کالا را به آنها هدیه داده به خاطر دارند. این عدد نشان دهنده آگاهی از برند شما با هدایای تبلیغاتی است.
ایده استفاده از هدایای تبلیغاتی، شما را مستقیم به جلو هل می دهد. شما چیزی ارزشمند را به صورت رایگان هدیه می دهید. بنابراین، مشتریان شما را به یاد می‌آورند و قطعا شما در مواقع ضروری که به خدماتی نظیر خدمات شرکت شما نیاز دارند یکی از اولین انتخاب های آنان خواهید بود.

2.کارایی بودجه

با خرید هدایای تبلیغاتی در تیراژ بالا به سرعت متوجه خواهید شد که هدایای تبلیغاتی چقدر مقرون به صرفه هستند. شما می توانید چند هدیه تبلیغاتی خاص مانند خودکار تبلیغاتی لوکس، یا ست مدیریتی ارزشمند هدیه دهید. یا می توانید هدایای تبلیغاتی ارزان تر ولی با کیفیت را در تیراژ بالا سفارش دهید تا برند خود را بیشتر در معرض نمایش قرار داده باشید. خواهید دید که حتی هدر دادن هدایای تبلیغاتی در دراز مدت هزینه کمتری نسبت به تبلیغات بیلبورد یا پخش تلویزیونی خواهد داشت.

تبلیغات موثر

3.تقویت تصویر برند شما

شما به مشتریان بالقوه (یا فعلی) چیزی ارزشمند و رایگان می دهید. طبیعی است که گیرندگان هدایای تبلیغاتی، برند شما را مثبت ‌تر ببینند،و به همین دلیل این ایده همیشه توسط بازاریابان مورد پشتیبانی قرار گرفته است.
با این ارتباطات مثبت است که برند شما بهتر و بیشتر دهان به دهان بهتر می شود و شانس بیشتری وجود دارد که برند شما به عنوان منبع اصلی دریافت کننده هدیه برای محصول یا خدمات شما باشد.

4.راهنمای پر قدرت

استفاده از هدایای تبلیغاتی برندد شده شما در خانه یا محل کار یک مصرف کننده یا مشتری هدف به این معنی است که آنها به طور خودکار راهنمای برند شما هستند. این بدین معناست که این هدایای تبلیغاتی به طور مداوم با نمایش پیام‌ ها، لوگو و رنگ ‌های شما با افراد گوناگون در تعامل هستند و از این طریق سازمان شما را در بینندگان نگه می‌ دارند.
مهم نیست که این به چه معناست - حداقل در سطح نیمه خودآگاه - گیرنده هدیه شما دائماً به تجارت با شما فکر می کند. طبق تعریف، این باعث می‌شود که گیرنده هدیه تبلیغاتی شما یک رهبر و راهنما باشد. از طرف دیگر، ممکن است هدیه تبلیغاتی شما که آدرس، شماره تماس و یا آدرس ایمیل شما روی آن چاپ شده بین افراد مختلف مبادله شود و این بسیار خوشحال کننده خواهد بود!

هدیه تبلیغاتی

5.دادن انگیزه به خریداران و مشتریان

این یک تشبیه جالب است که بگوییم هدایای تبلیغاتی مثل سوخت فروشگاه ها و کسب و کارها عمل می کنند. یک نظرسنجی PPAI نشان می دهد که 52٪ از پاسخ دهندگان پس از دریافت یک هدیه تبلیغاتی با آن تبلیغ کننده تجارت کرده اند.
هدایای تبلیغاتی شما کاتالیزورهای متقابل هستند. به عبارت دیگر، گیرندگان می خواهند به دلیل دست و دل باز بودن شما در مواقع مورد نیاز به سمت کسب و کار شما باز گردند. به این ترتیب، شما بهترین فرصت را برای ایجاد یک رابطه تجاری طولانی مدت و به دست آوردن یک مشتری مادام العمر را به دست آورده اید.

نظرات