پنجشنبه 20 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

آیا هدایای تبلیغاتی در کمک به بازاریابی استارتاپ شما موثر است؟

آیا هدایای تبلیغاتی در کمک به بازاریابی استارتاپ شما موثر است؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/05/22 0 نظر 165 بازدید

 

 

فلش تبلیغاتی، تی شرت، خودکار تبلیغاتی، دفترچه یادداشت، لیوان تبلیغاتی، کدام یک از این هدایای تبلیغاتی به مشتریان کمک می کند تا محصول شما را نسبت به تبلیغات دیجیتالی بیشتر به خاطر بسپارند؟

آیا هدایای تبلیغاتی در کمک به بازاریابی استارتاپ شما موثر است؟

فلش تبلیغاتی، تی شرت، خودکار تبلیغاتی، دفترچه یادداشت، لیوان تبلیغاتی، کدام یک از این هدایای تبلیغاتی به مشتریان کمک می کند تا محصول شما را نسبت به تبلیغات دیجیتالی بیشتر به خاطر بسپارند؟
محصولات تبلیغاتی شکل سنتی بازاریابی هستند: یک محصول مفید پیدا کنید، لوگوی خود را روی آن چاپ کنید و آن را بین افرادی که می خواهید برند شما را به خاطر بسپارند، توزیع کنید. اگر مشتریان بالقوه شما نام برند شما را روی یک خودکار، تی شرت یا فلش مموری ببینند، احتمال خرید آن ها از شما در آینده بسیار بیشتر خواهد شد.

در عصر دیجیتال مارکتینگ امروزی، آیا هدایای تبلیغاتی همچنان یک تاکتیک مفید برای استارت آپ ها هستند؟

 به هر حال، هزینه یک توییت بسیار کمتر از موارد انبوه فیزیکی است. اما استفاده از رسانه های اجتماعی و رسانه ها مشکلاتی نیز دارد. هزینه بالا، انبوه تبلیغاتی که دیگر جذاب نیستند، رقابت شدید و سخت برای دیده شدن در فضای مجازی و مشکلاتی دیگر که کار را سخت می کند. در مقابل خرید هدایای تبلیغاتی باکیفیت و توزیع هدف مند آن ها در زمان مناسب بسیار تاثیر گزار می باشد.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در استارتاپ

محصولات تبلیغاتی را می توان در زمینه ها و برنامه های مختلف مورد استفاده قرار داد. یکی از رایج ترین کاربردها افزایش آگاهی از برند با توزیع انبوه یک هدیه تبلیغاتی است تا اطمینان حاصل شود که نام برند شما توسط درصدی بیش از حد انتظار از جمعیت هدف شما دیده و به خاطر سپرده می شود.شما همچنین می توانید از محصولات تبلیغاتی در زمینه بازار یابی استفاده کنید، برای مثال از هدایای تبلیغاتی به عنوان راهی برای ایجاد یک خاطره ی ماندگار و خوشایند از برند استفاده کنید. آنها را می توان به عنوان هدایای رایگان در هنگام خرید و یا پاداش برای تعامل با برند استفاده کرد.

در هر صورت، آمار نشان می دهد که هدایای تبلیغاتی با وجود جذابیت استراتژی های بازاریابی دیجیتال، همچنان مفید هستند. بر اساس مطالعه ASI در سال 2016، 85 درصد از افراد مورد بررسی نام شرکتی را که یک هدیه تبلیغاتی به آنها داده است را به خاطر داشتند. علاوه بر این، مشخص شد که تصویر مثبت ایجاد شده در ذهن مصرف کنندگانی که از شرکتی محصولات تبلیغاتی دریافت کرده اند 2.5 برابر بیشتر از شرکتی است که به آنها یک تبلیغ دیجیتالی نشان می دهد.علاوه بر این، اکنون که به راحتی در سایت هایی همچون گروه هدایای تبلیغاتی آراگیفت انواع هدایای تبلیغاتی ارزان و باکیفیت را می توان پیدا نمود و اقدام به خرید کرد، محصولات تبلیغاتی جذاب‌تر از گذشته نیز شده‌اند.

نمونه هایی از استارت آپ هایی که محصولات تبلیغاتی را به کار انداختند

آمار نشان می‌دهد که این موارد می‌توانند مؤثر باشند، اما نمونه‌های واقعی از استارت‌آپ‌هایی که با استفاده از این تاکتیک موفق شده‌اند، حتی متقاعدکننده‌تر هستند:
 در سال 2012، New Relic  مشتاق بود تا کاربران بیشتری را از مزیت پلتفرم آزمایشی مطلع کند. این پلتفرم افراد را ملزم به نصب کد روی سرور و بازنشانی آن می‌کرد. به عنوان راهی برای قدر دانی و تشویق کاربران به استفاده از مزیت آزمایشی، New Relic  بیش از 75000 تی شرت رایگان را به کاربرانی که از این پلتفرم استفاده کردند، اهدا کرد. این تی‌شرت ‌ها چیزی بیش از یک لوگو روی یک پیراهن ساده بودند، تی شرت ها در طرح‌های متعددی ارائه شدند که برای جمعیت هدف شرکت جذاب بود.
سرویس IFTTT  در چند سال گذشته شتاب قابل توجهی پیدا کرده است، اما در روزهای ابتدایی، کسانی که این نام اختصاری را می‌شنیدند دچار سر درگمی می شدند.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در کسب و کار


 IFTTT  مخفف جمله‌ی If This Then That  است که از یکی از جملات شرطی برنامه‌نویسی گرفته شده است و در واقع سرویسی رایگان در بستر وب است که می‌تواند بسیاری از وظایف روزانه و کارهای مبتدی را به حالت اتوماسیون در بیاورد. به طور مثال می‌توانید با آن مستقیما عکس‌های اینستاگرامتان را توئیت کنید، یا با صحبت کردن پیامتان را در فیسبوک به حالت متن درآوردید و هزاران مورد کاربردی دیگر.
 استارت‌آپ‌ها به شور و شوق استفاده از هدایای تبلیغاتی دامن زدند و محصولات اختصاصی شده را برای ایجاد علاقه و در برخی موارد نشان دادن منابع شرکت ارائه می‌کردند. برند IFTTT با ارائه جوراب‌ با طراحی سفارشی که نام تجاری IFTTT با رنگ های آبی و قرمز و ارغوانی بر روی آن دوخته شده بود، وارد حوزه ی تبلیغات با محصولات تبلیغاتی شد.
توییتر نمونه ای دیگر از استارت اپ هایی است که در ابتدای راه خود از هدایای تبلیغاتی استفاده کرد. اگرچه توییتر در زمان انتشار خود از مرحله راه اندازی گذشته بود، اما معروف است که اقلام تبلیغاتی را به عنوان یک هدیه خوش آمدگویی به کارمندانش می داد. بسته هایی شامل بطری مارک دار، یک کیف، یک تی شرت، یک کاور لپ تاپ و یک دفترچه یادداشت.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در استارتاپ

قدرت واقعی هدایای تبلیغاتی دراثر چه عواملی است؟

قدرت واقعی هدایای تبلیغاتی از قدرت ماندگاری آنها ناشی می شود که نتیجه سودمندی یک محصول و همچنین دوام آن است. اگر محصول مفید باشد، بعید است که دور انداخته شود یا در کشو پنهان شود. علاوه بر این، اگر محصول به خوبی ساخته شده باشد، این پتانسیل را دارد که سال ها دوام بیاورد.

بنابراین، آیا باید از هدایای تبلیغاتی برای بازاریابی استارتاپ خود استفاده کنید؟ این بستگی به ماهیت جمعیت هدف شما دارد، و اینکه چقدر مایلید هزینه کنید. اما واضح است که قدرت محصولات تبلیغاتی در زمینه ی برند سازی کمتر از تبلیغات دیجیتال نیست، تا زمانی که از این قدرت به طور موثر و هوشمند استفاده شود.

نظرات