پنجشنبه 10 آذر 1401

  • ارسال به تمام کشور
  • پشتیبانی خدمات
  • ضمانت کیفیت

تاثیر هدایای تبلیغاتی در ارتقای کسب و کار

تاثیر هدایای تبلیغاتی در ارتقای کسب و کار
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/05 0 نظر 179 بازدید

ما در عصر اینترنت، هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتالی زندگی می کنیم. به این ترتیب، به نظر می رسد بازاریابی آنلاین تنها چیزی است که بازاریابان هنگام تلاش برای جذب مشتریان جدید به آن فکر می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از بازاریابان تلاش های بازاریابی خود را به شیوه آنلاین انجام می دهند، استفاده از محصولات تبلیغاتی به عنوان راهکاری بسیار موثر برای ارتقای یک تجارت گاها نادیده گرفته می شود.

ما در عصر اینترنت، هوش مصنوعی و فناوری های دیجیتالی زندگی می کنیم. به این ترتیب، به نظر می رسد بازاریابی آنلاین تنها چیزی است که بازاریابان هنگام تلاش برای جذب مشتریان جدید به آن فکر می کنند. با توجه به اینکه بسیاری از بازاریابان تلاش های بازاریابی خود را به شیوه آنلاین انجام می دهند، استفاده از محصولات تبلیغاتی به عنوان راهکاری بسیار موثر برای ارتقای یک تجارت گاها نادیده گرفته می شود.
هدایای تبلیغاتی چاپ شده و سایر اقلام تبلیغاتی همیشه کالاهایی ساده اما کاربردی و پرمصرف بوده اند. یک خودکار تبلیغاتی فلزی ساده برای انجام کارهای روزانه یا یک فلش تبلیغاتی و حتی لیوان تبلیغاتی سرامیکی. آنها را به عنوان یک یادگاری کوچک در نظر بگیرید که مشتریانتان می توانند از آن ها استفاده کرده و برند شما را به دفعات به آن ها یاد آوری کند.

هدایای تبلیغاتی چقدر در ارتقای کسب و کار تأثیر دارند؟

مطالعات اخیر نشان می دهد که محصولات تبلیغاتی هنوز هم تاثیر زیادی بر مشتریان دارند. یک مطالعه در سال 2016  توسط موسسه تخصصی تبلیغات (ASI) هر آنچه را که باید در مورد اثربخشی محصولات تبلیغاتی بدانید توضیح می دهد. طبق این مطالعه، اکثر مردم محصولات تبلیغاتی را به طور متوسط برای 8 ماه نگه می دارند. این بدان معناست که تبلیغات شما بیشتر از یک تبلیغ ساده تلویزیونی یا پاپ آپ در یک وب سایت در مقابل مخاطب قرار دارد. زمان واقعی بستگی به محصول دارد، به طور مثال میانگین عمر مفید  چترها 14 ماه و کلاه ها حدود 7 ماه می باشند.
برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه میتوانید مقاله چرا هدایای  تبلیغاتی کار می کنند را مطالعه نمایید.

تاثیر هدایای تبلیغاتی در کسب و کار

هدایای تبلیغاتی همانند نمایندگانی از برند شما هستند که در هر لحظه مشغول بازاریابی برای تجارت شما می باشند. در برخی از موارد کسانی که محصولات تبلیغاتی دریافت می کنند، آنها را به افرادی دیگر که از آنها استفاده می کنند، منتقل می کنند. به طور مثال مطالعه ASI نشان می‌دهد که 63 درصد از آن‌ها در ایالات متحده و 64 درصد از آن‌ها در کانادا، محصولات تبلیغاتی خود را به نزدیکان خود اهدا می کنند. این آمار در بسیاری از نقاط جهان به همین شکل است و این یعنی ارتباط گرفتن با مخاطبین بیشتر و درنتیجه بیشتر دیده شدن بدون صرف هزینه های اضافی.
اکثر افرادی که یک محصول تبلیغاتی را دریافت می کنند، تصور مطلوبی از شرکتی که آن را به آنها ارائه کرده است، خواهند داشت. بنابراین، شما اساساً با ارائه برخی از محصولات رایگان، و صرف هزینه ای پایین دست به کار سودمندی در زمینه ی معرفی برند و تجارت خود خواهید زد. محصولات تبلیغاتی به مردم این امکان را می دهد که برند شما را ببینند، برند شما را بشناسند  و آن را به دیگران معرفی کنند. مدیر رسانه های اجتماعی ال رز ویلیامز می نویسد. "همه این موارد مهم هستند زیرا هر چه افراد بیشتری از برند شما آگاه شوند، نتایج بهتری در تجارت و فروش خواهید دید."

تاثیر و محبوبیت محصولات تبلیغاتی

برت بونت، مدیرعامل Quality Logo Products می‌گوید: «محصولات تبلیغاتی امروز، مؤثرتر از 10 سال پیش هستند. محصولات تبلیغاتی همیشه رشد قوی داشته اند که همچنان ادامه دارد. با توجه به توضیحات برت بونت، این صنعت با 21.3 میلیارد دلار فروش کل تنها در ایالات متحده، نرخ رشد قابل توجه 15.1 درصدی در پنج سال گذشته داشته است و این صنعت را به هفتمین تجارت پرسود در ایالات متحده تبدیل کرده است. بونت می افزاید: (( اعداد و ارقام کاملا گویای اهمیت این صنعت هستند)).
او همچنین توضیح می دهد که چه چیزی باعث محبوبیت هدایای تبلیغاتی شده است. او می گوید: (( مصرف کنندگان یاد گرفته اند که انواع تبلیغات را بیشتر نادیده بگیرند اما هدایای تبلیغاتی کاملا ملموس هستند)).

ارتقای کسب و کار با هدایای تبلیغاتی

بله، نکته ی منحصر به فرد در مورد دریافت یک هدیه تبلیغاتی فیزیکی در برابر سایر روش های تبلیغاتی  این است که می توان آن را لمس کرد، احساس کنید و در واقع از آن استفاده کنید، و این بسیار فراتر از تأثیر تبلیغات تلویزیونی یا تبلیغات اینترنتی است.
بر اساس مطالعه ASI، 85  درصد از مصرف کنندگان تبلیغ کنندگانی را که به آنها هدیه تبلیغاتی داده بودند را به یاد می آورند. یک مطالعه متفاوت توسط Identity Works نشان داد که 71٪ از شرکت کنندگان در نمایشگاه تجاری نام شرکتی را که به آنها یک محصول تبلیغاتی داده است ، به خاطر می آورند و 76٪ از شرکت کنندگان نگرش مطلوبی نسبت به آن شرکت پیدا کرده اند.

قابل لمس و پراستفاده بودن تنها مزیت های اقلام تبلیغاتی نیستند. مورد مهم پیغامی است که آن ها به مخاطبان ارائه می دهند. به گفته  Gene Marks، ارزش مالی یک هدیه مهم نیست. مارکس می نویسد: (( اهدای یک هدیه تنها صرف هزینه برای تبلیغات نیست. این همان عمل ساده ی گفتن "من اهمیت می دهم" و "ممنون که مشتری هستید" است))  او می افزاید که "یک هدیه به عنوان یک قدر دانی ساده، سود بسیار زیادی را برای شما رقم خواهد زد."

سخن پایانی در مورد هدایای تبلیغاتی

به خاطر داشته باشید که استفاده از محصولات تبلیغاتی با کیفیت بسیار بیشتر از اقلام تبلیغاتی ساده به شما کمک می کنند، هدایای تبلیغاتی با کیفیت، این پیام را به مشتریان شما منتقل می کنند که شما برای ما ارزشمند هستید و قطعا دیدگاه مخاطبان نسبت به شما نیز بسیار بهتر خواهد شد. اما برای خرید محصولات تبلیغاتی با کیفیت نیاز به صرف هزینه ی زیادی نیست.  محصولات تبلیغاتی زیادی وجود دارند که می توانید از طریق گروه هدایای تبلیغاتی آرا گیفت خریداری کنید تا بسیار بیشتر از مبلغ هزینه شده بازدهی داشته باشند. خودکار پلاستیکی، خودکار فلزی ساده یا مدیریتی، انواع لیوان سرامیکی، فلش های تبلیغاتی با کیفیت، دفترچه یادداشت تبلیغاتی ، اسپیکر بلوتوث و سایر کالاهای الکترونیک و بسیاری از اقلام کاربردی دیگر را می توان به عنوان هدیای تبلیغاتی مفید و کاربردی مورد استفاده قرار داد تا تاثیرات مثبت زیادی بر روی مخاطبین و مشتریانتان داشته باشید و آن ها را به کسب و کار خود وفادار سازید.

نظرات