دوشنبه 29 اسفند 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

هدایای تبلیغاتی روشی موثر برای ایجاد آگاهی از برند

هدایای تبلیغاتی روشی موثر برای ایجاد آگاهی از برند
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/07/23 0 نظر 133 بازدید

 

 

به اطراف خود نگاه کنید، به میز، کیف یا کمد لباس خود. شما به احتمال زیاد صاحب حداقل یک محصول تبلیغاتی هستید. محصولات تبلیغاتی عمدتاً اقلام رایگانی هستند که نام، لوگو و پیام شرکتی خاص بر روی آن ها چاپ شده است. به عنوان مثال می توان به خودکار، پیراهن، لیوان، تقویم و سایر هدایای رایگان اشاره کرد. هدایای تبلیغاتی یکی از اولین تکنیک هایی است که در تبلیغات استفاده می شود.

هدایای تبلیغاتی روشی موثر برای ایجاد آگاهی از برند

به اطراف خود نگاه کنید، به میز، کیف یا کمد لباس خود. شما به احتمال زیاد صاحب حداقل یک محصول تبلیغاتی هستید. محصولات تبلیغاتی عمدتاً اقلام رایگانی هستند که نام، لوگو و پیام شرکتی خاص بر روی آن ها چاپ شده است. به عنوان مثال می توان به خودکار، پیراهن، لیوان، تقویم و سایر هدایای رایگان اشاره کرد. هدایای تبلیغاتی یکی از اولین تکنیک هایی است که در تبلیغات استفاده می شود.

با توجه به ASI (مطالعه تاثیرگذاری تخصص های تبلیغاتی)، هدایای تبلیغاتی همچنان پربازدیدترین شکل تبلیغات در بین مشتریان هستند، حتی با وجود اینکه تلویزیون و بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال رشد هستند. این دلیل اصلی است که شرکت ها هنوز از این تکنیک تبلیغاتی تا به امروز استفاده می کنند. طبق تحقیقات، کسب‌وکارهای آمریکایی 20 میلیارد دلار در سال برای محصولات تبلیغاتی هزینه می‌کنند. شرکت های فورچون 500 مانند فایزر، جنرال موتورز و AT&T به ترتیب 85، 80 و 58 میلیون دلار برای هدایای رایگان هزینه می کنند. این تأیید می کند که محصولات تبلیغاتی تاثر گذار هستند. اما دقیقاً چه چیزی آنها را مؤثر می کند؟

بهترین روش بازاریابی

برای بازاریابان مدرن، انواع هدایای تبلیغاتی در کنار اشکال جدیدتر تبلیغات می توانند مکملی عالی برای یکدیگر باشند.
حتی یک بار دیدن لوگوی شما می تواند تاثیر زیادی بر مصرف کنندگان داشته باشد. چه چیزی هدایای تبلیغاتی را به یک ابزار بازاریابی عالی تبدیل می کند؟ محصولات تبلیغاتی برای قرن ها به طور مداوم محبوب بوده اند. در اینجا برخی از دلایل خاص وجود دارد که به شما خواهند گفت، محصولات تبلیغاتی یک روش موثر هستند:

بررسی دلایل موثر بودن هدایای تبلیغاتی

اصل عمل متقابل

برای موفقیت در تبلیغ شرکت خود، باید درک کنید که مشتریان چگونه فکر می کنند و چگونه واکنش نشان می دهند. به همین دلیل است که بسیاری از بازاریابان موفق اغلب روانشناسان را استخدام می کنند تا در درک بیشتر مشتریان به آن ها کمک کنند تا مشتریان بیشتری را جذب کنند.

این نظریه بیان می کند که وقتی انسان می بخشد، چیزی از دست نمی رود. مردم می بخشند و دیگران می گیرند. سپس آن ها نیز می بخشند و دیگران می گیرند. این فرآیند اساس تجارت است که از ابتدا برای به دست آوردن کالاها و خدمات وجود داشت. این شیوه داد و ستد در ذهن ما کاملا نقش بسته است که وقتی چیزی به دست می آوریم باید چیزی را در ازای آن بدهیم. این ثابت می‌کند که هدایای تبلیغاتی یک تکنیک مؤثر تبلیغاتی هستند، زیرا مصرف‌کنندگان را جذب و وادار به خرید می‌کنند.

اصل عمل متقابل می تواند به دو روش متفاوت عمل کند:

  • در مورد مشتری که محصول تبلیغاتی را دریافت می کند.
  • در مورد مشتریانی که از محصول رایگان استفاده می کنند و آن ها را با دوستان یا خانواده خود به اشتراک می گذارند.

برای مصرف کننده ای که هدیه تبلیغاتی دریافت می کند، این کار می تواند فرد را به مشتری تبدیل کند که محصولات شرکت را خریداری می کند. از سوی دیگر، برای شخصی که از هدیه تبلیغاتی استفاده می کند، هر چه کالا کاربردی تر باشد، احتمال استفاده مصرف کننده از آن بیشتر خواهد بود. بنابراین، مشتریان بالقوه بیشتری آن را مشاهده خواهند کرد. این باعث می شود نام و لوگوی شرکت شما برای افراد بیشتری شناخته شود. به نوبه خود، اگر هدیه تبلیغاتی از کیفیت خوبی برخوردار باشد ممکن است تا مشتریان بیشتری را به سمت خرید محصولات شما سوق دهد.

حس موفقیت

اهدای اقلام تبلیغاتی بعد از رویدادها حس موفقیت را برای شرکت کنندگان فراهم می کند. این به این دلیل است که آن ها احساس می کنند برای به دست آوردن یک محصول رایگان کار شایسته ای انجام داده اند. این اصل به کارکنان نیز مربوط می شود. اگر از کارمندان انتظار می رود در مهمانی های رویداد های شرکت خود شرکت کنند، به احتمال زیاد انگیزه زیادی برای ماندن در آنجا ندارند. بنابراین می توان از هدایای تبلیغاتی مناسب کارمندان برای تشویق وفاداری کارکنان به شرکت استفاده کرد. این کار باعث می شود کارمندان شما احساس کنند که زمان صرف شده در آنجا و همچنین تجربه آن ها ارزشمند است. علاوه بر این، اقلام تبلیغاتی به یادآوری اوقات خوشی که در طول رویداد داشتند به کارکنان کمک می کند.

هر بار که از آن هدیه رایگانی که لوگوی شرکت روی آن حک شده است استفاده می کنند، خاطراتی را که در طول این رویداد شکل داده اند به یاد می آورند. این به تقویت حس وفاداری کمک می کند، که می تواند در حفظ کارکنان تاثیر مثبت داشته باشد.

نمایش برند

با توجه به مطالعات ASI Global Impressions Study (2010)، یک محصول تبلیغاتی به طور متوسط به مدت 4 الی 5 ماه نگهداری می شود. اگر یک بگ تبلیغاتی را به عنوان مثال در نظر بگیریم، حدود 6 الی 7 ماه نگهداری می شود که منجر به 1078 نمایش در ماه می شود. هر چه آیتم مفیدتر باشد، مدت زمان بیشتری نگهداری می شود. حدود 75 درصد از مشتریان یک هدیه تبلیغاتی را به دلیل مفید بودن آن حفظ می کنند. اقلام مفید شامل خودکار تبلیغاتی، ماگ تبلیغاتی، کیف، فلش تبلیغاتی و  لباس است.

تشویق و همدلی

همدلی توانایی درک احساسات دیگران است. با این حال، همدلی نقش حیاتی دیگری در هدایای تبلیغاتی دارد. همدلی می تواند از مشتری در تصور خود در هنگام استفاده از یک محصول خاص حمایت کند. این به بازاریابان اجازه می دهد تا از همدلی مشتریان به نفع خود استفاده کنند تا به مزایای مورد نیاز دست یابند. این روش عمدتاً زمانی استفاده می شود که کارمندان بازاریابی در حال ارائه نمایش هایی در مورد استفاده از محصولات شرکت هستند. مشتریان می‌توانند افراد مشابهی را ببینند که از محصول شرکت استفاده می‌کنند، که به آنها اجازه می‌دهد تصور کنند خودشان از محصول استفاده می‌کنند.

هدایای تبلیغاتی

بازاریابی فرویدی

نظریه زیگموند فروید بیان می کند که تصمیمات مشتریان برای خریدن یا نخریدن یک محصول خاص از طریق چندین نیاز ناخودآگاه تعیین می شود. این بدان معناست که لامسه، چشایی و بویایی به عنوان محرک های قوی در نظر گرفته می شوند که اغلب باعث یک عمل احساسی می شوند.

با این حال، این اثر را نمی توان تنها از طریق تصاویر بصری به دست آورد. این دلیل اصلی این است که چرا هدایای تبلیغاتی ابزارهای بسیار مؤثری در رابطه با این نظریه هستند، زیرا این کالاها باعث می‌شوند مشتریان، خودشان استفاده از محصول را تجربه کنند. این کار از طریق لامسه، چشایی و بویایی انجام می شود که حواس بسیار کنترل کننده ای برای ایجاد خاطرات محسوب می شوند. در نتیجه، خاطرات ایجاد شده یک واکنش عاطفی ایجاد می کند که ارتباطی با محصول ایجاد می کند، حتی اگر هنوز انتخابی در مورد خرید یا عدم خرید محصول انجام نشده باشد.


از محصولات تبلیغاتی برای تعامل اجتماعی استفاده کنید

محصولات تبلیغاتی را می توان به عنوان هدایایی برای بهبود تعامل اجتماعی استفاده کرد.

چرا هدایای تبلیغاتی بهتر از تخفیف دادن هستند؟

تخفیف ها معمولاً به مشتریان برای بدست آوردن ارزش بیشتر، مطابق با قیمت پرداخت شده داده می شود، اما مصرف کنندگان بیشتر به سمت کالاهای تبلیغاتی کشیده می شوند تا محصولات دارای تخفیف.

در طی یک آزمایش، محققان دریافتند که مشتریان بیشتر تمایل به خرید محصولی دارند که در کنار آن یک هدیه تبلیغاتی رایگان نیز اهدا میگردد. نتایج مطالعه نشان می‌دهد زمانی که در بسته ی لوسیون ها یک محصول تبلیغاتی قرار داده اند میزان فروش آن ها 73 درصد بیشتر از زمانی بود که آن ها را با تخفیف ارائه می کردند.  این نشان می دهد که مشتریان گرفتن هدایای تبلیغاتی را به عنوان یک معامله، بهتر از تخفیف ها در نظر می گیرند.

چگونه شرکت ها هدایای تبلیغاتی را انتخاب می کنند؟

مهمتر از همه این است که اقلام تبلیغاتی باید با مخاطب هدف شما و پیام شرکت مرتبط باشد. کسب ‌و کارها معمولاً محصولاتی را ارائه می‌کنند که مشتریان هدف در محل کار خود از آن ها استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف شامل مدیران شرکت‌ها باشند، محصولات تبلیغاتی باید شامل مواردی باشند که در دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. همانند خودکار تبلیغاتی مدیریتی. این باعث می شود که برند شما همیشه و همیشه در هنگام تصمیم گیری با آن ها همراهی کند.
شرکت ها باید هدایای تبلیغاتی را انتخاب کنند که برای مصرف کننده جذاب باشد تا به پیام بازاریابی آنها کمک کند. این امر شرکت آن ها را از سایر رقبا در ذهن مصرف کنندگان متمایز می کند.

روش دیگر شخصی سازی هدایای تبلیغاتی ارائه یک محصول برای لذت بردن مشتریان از آن است. مشتریان دوست دارند نام یا تصاویر خود را روی اقلام رایگان داشته باشند و نه فقط لوگوی شرکت. این همچنین باعث می شود که مشتریان تمایل بیشتری به حفظ محصول تبلیغاتی داشته باشند که در نتیجه شرکت را همیشه در ذهن مشتریان قرار می دهد.

روش های برندسازی

یک موضوع حیاتی برای اطمینان از موفقیت اقلام بازاریابی خاص به عنوان روشی برای تبلیغات، دادن کالایی مفید است، چیزی که مشتریان واقعاً از آن سود می برند. این بدان معناست که هدایا باید مواردی باشند که می توان آن ها را برای مدت طولانی نگه داشت یا ذخیره کرد، مثلاً خودکار تبلیغاتی فلزی. شرکت ها باید از هدایای تبلیغاتی کاربردی که در بلند مدت مورد استفاده قرار می گیرند استفاده کنند.

هدایای تبلیغاتی واقعا اثر میکنند!

محصولات تبلیغاتی فقط این نیست که مشتری یک کالای رایگان را دریافت کند. آنها همچنین بر سایر افراد در شبکه های خود تأثیر می گذارند که می تواند به کسب و کار شما ارتقای اجتماعی لازم را برای برتری شما بر رقبا بدهد. علاوه بر این، می تواند تجارت شما را با بازاریابی دهان به دهان تقویت کند. علاوه بر این، شانس آزمایش‌ محصول جدید، تکرار خرید و آگاهی از برند را از طریق مشوق‌هایی که مشتریان را تشویق می‌کند، افزایش می دهد.

به همین دلیل است که محصولات و هدایای تبلیغاتی طی سال‌ها به سرعت در حال افزایش بوده‌اند، حتی اگر روش‌های مختلف بازاریابی موفق دیگری نیز وجود داشته باشد. بنابراین دفعه بعد که به برگزاری یک رویداد فکر می کنید، به پولی که برای محصولات تبلیغاتی خرج می شود فکر نکنید، بلکه به مزایایی فکر کنید که این محصولات برای شما به همراه خواهند داشت.

نظرات