• ارسال به تمام کشور
  • پشتیبانی خدمات
  • ضمانت کیفیت

قدرت هدایای تبلیغاتی در معرفی برند

قدرت هدایای تبلیغاتی در معرفی برند
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/07/24 0 نظر 62 بازدید

طبق نظر سنجی BPMA، ارتباط مستقیمی بین هدیه تبلیغاتی و بهبود شناخت برند و افزایش فروش وجود دارد. علاوه بر آگاهی از برند و فروش بهتر، بازگشت سرمایه بهتری را به همراه دارد.

قدرت هدایای تبلیغاتی در معرفی برند

هدایای تبلیغاتی سال‌ ها است که یک انتخاب محبوب برای کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی بوده‌اند. اما آیا آن ها در شناخته شدن برند و افزایش فروش شما تأثیر می گذارند؟

محصولات تبلیغاتی برای سال‌ها انتخاب محبوبی برای معرفی برند به مخاطب در طول کمپین‌ های بازاریابی بوده‌اند. اکنون که می توان از طریق داده های اینترنت و شبکه های اجتماعی آمار و جزئیات بسیار خوبی را در مورد نتایج تبلیغات به دست آورد، خوب است که نشان دهیم هدایای تبلیغاتی تا چه اندازه در معرفی برند و افزایش فروش محصولات یا خدمات شما تاثیر دارند؟

انجمن کالاهای تبلیغاتی بریتانیا (BPMA) چندین نظرسنجی و تحقیق انجام داده است، نتایج به دست آمده از این تحقیقات نشان می دهد، ارتباط مستقیمی بین تبلیغات با استفاده از هدیه تبلیغاتی و بهبود شناخت برند و افزایش فروش وجود دارد.این نوع تبلیغات علاوه بر آگاهی از برند و فروش بهتر، بازگشت سرمایه بهتری را به همراه دارد.

نسبت هزینه بر تاثیر انواع تبلیغات

سرمایه گذاری بر روی هدایای تبلیغاتی نسبت به تبلیغات رادیویی و فضای رسانه ای، بازگشت سرمایه بهتری را به همراه داشته و برابر با تلویزیون و چاپ است.
در اینجا به بیان برخی از یافته های کلیدی از یک مطالعه در سال 2012 که توسط BPMA انجام شده است خواهیم پرداخت. این تحقیق شامل نظرسنجی از نزدیک به 15000 نفر بود که یک هدیه تبلیغاتی رایگان را در سال گذشته دریافت کرده بودند.

  •  66٪ از شرکت کنندگان ادعا کردند که می توانند نام تجاری چاپ شده بر هدیه تبلیغاتی دریافت شده، در 12 ماه گذشته را به خاطر بیاورند.
  •  79٪ احتمالاً دوباره با شرکت تجارت می کنند.
  •  اکثر شرکت کنندگان (87٪) یک آیتم تبلیغاتی را بیش از یک سال نگه داشتند!
  •  حدود نیمی (56٪) گفتند که برداشت آن ها از شرکت پس از دریافت هدایای تبلیغاتی باکیفیت بهبود یافته است.

کدام هدایای تبلیغاتی محبوب تر هستند؟

محبوب ترین محصولات تبلیغاتی از نظر موارد دلخواه لیست شده توسط افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند عبارتند از فلش تبلیغاتی، خودکار تبلیغاتی، هدایای تبلیغاتی الکترونیک مانند پاوربانک یا اسپیکر بلوتوث یا یک ماگ تبلیغاتی.

محبوب ترین هدایای تبلیغاتی

 هدایای تبلیغاتی باکیفیت

وقتی صحبت از مدت زمان نگهداری یک هدیه تبلیغاتی می شود، گزارش شده است که لیوان ها بیشتر از هر کالای تبلیغاتی دیگری نگهداری می شوند.
وقتی صحبت از طول عمر می شود، تعداد زیادی از مردم (87%) گفتند که یک کالای تبلیغاتی را بیش از یک سال و 30% از مردم هدایای تبلیغاتی را تا 4 سال نگه می دارند. البته، هرچه مدت زمان طولانی‌تری یک هدیه تبلیغاتی نگهداری شود، تأثیر بیشتری بر گیرنده و هر کسی که آن محصول را در هنگام استفاده شدن توسط گیرنده می‌بیند، خواهد گذاشت.

تاثیر هدایای تبلیغاتی بر روی گیرندگان بسیار زیاد است. آن ها می توانند نوع خاص محصول دریافت شده را به خاطر بیاورند و همچنین نام تجاری یا نام شرکت را برای مدت طولانی پس از دریافت آن به خاطر بسپارند. در واقع، بیش از 94 درصد از کسانی که در مطالعه تحقیقاتی شرکت کردند گفتند که تبلیغ کننده یا محصول تبلیغ شده را فراموش نمی کنند.

هدایای تبلیغاتی رفتار مصرف کنندگان را تغییر می دهند

یکی از آمارهای خیره‌ کننده‌ که در مورد اقلام تبلیغاتی به دست آمده این است که چگونه هدایای تبلیغاتی می‌توانند عادات خریدار را تغییر دهند. بسیاری از مصرف کنندگان مایل به تغییر نام تجاری خود برای دریافت یک محصول تبلیغاتی رایگان هستند.این بدان معنی است که برای تبلیغات با استفاده از اهدای یک هدیه رایگان به همراه محصول اصلی، می توان از هدایای تبلیغاتی یا آیتم مکمل همان محصول از همان برند نیز استفاده کرد. مصرف کنندگان نسبت به چندین سال پیش تمایل بیشتری به نگهداری اقلام مارک دار رایگان دارند.

هنگامی که از مخاطبین در مورد هدیه دادن مجدد محصولات تبلیغاتی پرسیده شد، برخی گفتند، گاها محصول تبلیغاتی دریافت شده را به شخصی دیگر به عنوان هدیه تقدیم می کنند. یکی از دلایل اصلی نگهداری هدایای تبلیغاتی توسط مصرف کنندگان این است که آنها را مفید می دانند. هدایای تبلیغاتی کاربردی برای گیرنده مفید بوده و در حین استفاده روزمره برند شما را به مشتری یادآوری خواهند کرد.هدایای تبلیغاتی


چگونه از هدایای تبلیغاتی استفاده می شود؟

کاربرد اصلی محصولات تبلیغاتی افزایش شناخت برند است. با این حال، مدیران بازاریابی و تبلیغات گزارش می دهند که اغلب از کالاهای تبلیغاتی در جلسات مشاوره و فروش نیز استفاده می کنند. استفاده از هدایای تبلیغاتی برای تشویق کارمندان نیز بسیار موثر است.
به هر طریقی که تصمیم به استفاده از هدایای تبلیغاتی در کمپین تبلیغاتی خود داشته باشید، مطمئناً به شما در ایجاد آگاهی از برند و افزایش فروش برای شرکت شما کمک خواهند کرد.

نظرات