دوشنبه 29 اسفند 1401

 • delivery ارسال به تمام کشور
 • support پشتیبانی خدمات
 • reward ضمانت کیفیت

آنچه باید در مورد هدیه دادن و هدایای تبلیغاتی بدانید

 آنچه باید در مورد هدیه دادن و هدایای تبلیغاتی بدانید
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/09 0 نظر 231 بازدید

 

 

زمانی که ارتباطات مستمر در زندگی و تجارت حرف اول را بیان میکند، هدیه دادن به یک هنر واقعی تبدیل خواهد شد. این امر هم در مورد زندگی شخصی و هم در دنیای تجارت صدق می کند و بسیار بیشتر از مبادله ی یک شئ ساده است. به همین دلیل است که هدیه دادن به بخشی از ارتباطات تبدیل شده است، زیرا با یک هدیه پیامی را نیز منتقل می کنیم.

 آنچه باید در مورد هدیه دادن و هدایای تبلیغاتی بدانید

زمانی که ارتباطات مستمر در زندگی و تجارت حرف اول را بیان میکند، هدیه دادن به یک هنر واقعی تبدیل خواهد شد. این امر هم در مورد زندگی شخصی و هم در دنیای تجارت صدق می کند و بسیار بیشتر از مبادله ی یک شئ ساده است. به همین دلیل است که هدیه دادن به بخشی از ارتباطات تبدیل شده است، زیرا با یک هدیه پیامی را نیز منتقل می کنیم. ارتباطات مستمر و مفید با شرکای تجاری بخش مهمی از راه موفقیت ما هستند، با انتخاب درست یک هدیه تجاری و اهدای آن پیامی ارزشمند به نشانه ی احترام و قدر دانی به شرکایتان می رسانید. برای اینکه هدایای تبلیغاتی شما را به اهدف مد نظرتان برسانند، نکات و راهکارهایی را برای شما آماده کرده ایم تا از اشتباه در انتخاب هدایای مناسب جلوگیری کنید.

فرهنگ هدیه دادن

قدمت هدیه دادن تقریباً به اندازه تاریخ بشریت است. شکل اصلی دادن هدایای تجاری به زمان توسعه تجارت باز می گردد، زمانی که هدایا بخشی از شروع یک رابطه ی تجاری و یا بین المللی بود. تاریخ به ما می آموزد که در هر زمانی اشکال مختلفی از هدیه دادن وجود داشته. در منابع تاریخی نمونه‌های زیادی از رد و بدل شدن هدایا بین حاکمان و فاتحان هنگام امضای معاهدات یا آتش‌بس می‌بینیم.

هدیه دادن

هدایای تبلیغاتی که امروزه در تمدن غرب می شناسیم به قرن بیستم بازمی گردد و شواهد ملموس تری آغاز این صنعت را در محدوده ی زمانی بین دوجگ جهانی نشان می دهد. بعد از پایان جنگ جهانی دوم و با رشد دوباره ی صنعت و اقتصاد، استفاده از هدایای تبلیغاتی با سرعت فراگیر شد.
همانطور که کلمات می توانند مبهم، محبت آمیز یا حتی ناخوشایند باشند، کالاهای تبلیغاتی نیز می توانند تأثیر مشابهی داشته باشند. از آنجایی که یک هدیه چه در ارتباط شخصی و چه در ارتباط تجاری میتواند نقش مهمی در تعیین سرنوشت روابط داشته باشند پس باید در انتخاب آن دقت و توجه زیادی داشته باشیم.

هدف از اهدای یک هدیه

یک هدیه میتواند برای قدر دانی استفاده شود و یا برای تبریک گفتن مناسبتی خاص و حتی برای مشتریان و مراجعین سازمان دولتی و بسیاری موارد دیگر. تفاوت‌ها را می‌توان تنها با اشاره به هدفی که هدیه دنبال می‌کند و مخاطب گیرنده تعیین کرد.
ما می توانیم در مورد فرصت های ارائه شده توسط هدیه تبلیغاتی  بسیار صحبت کنیم. ما می‌توانیم از کسی که برای ما بسیار بیشتر از وظیفه حرفه‌ای‌اش کار انجام داده، تشکر کنیم، یا به همکارمان به خاطر ترفیعات و دستاوردهای شغلی تبریک بگوییم. هدایا در چنین مناسبت هایی پیام روشنی دارند، آن ها نشانه ی قدر دانی از تلاش هایی است که انجام شده.
حتی اقلامی که با دقت انتخاب شده اند به شرکای تجاری بالقوه می توانند پیام مهمی از تمایل به همکاری برسانند. هدایای تجاری برای کارمندان چطور؟ اینها نیز بخش مهمی از این شکل تعاملی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. ما می توانیم کارکنان را تشویق کنیم تا به آنها نشان دهیم که اعضای مهم و قابل احترام تیم هستند و در موفقیت شرکت نقش دارند. کالاهای تبلیغاتی بسته به هدف باید به شکلی معنادار انتخاب شوند. هدیه انتخاب شده باید خوشایند گیرنده ی هدید باشد نه اهدا کننده. معنای این حرف اینست که باید با توجه به نیاز های مخاطبین هدایایی تبلیغاتی تهیه و توزیع گردد.

ایده های هدیه

چه زمانی برای هدیه دادن مناسب است؟

در فرهنگ ما، مرسوم است که بیشتر هدایای تبلیغاتی در اسفند ماه و زمانی که شرکت‌ها در حال اتمام سال تجاری خود هستند و در آستانه ی آغاز سال جدید، توزیع میگردند. در آن زمان، معمولاً محصولات تبلیغاتی زیادی توسط سازمان ها و شرکت ها توزیع میشود. اما زمان های مناسب دیگری نیز وجود دارد که میتوان توجه مشتریان را به سمت و سوی برند خود جلب نمایید:

 • مناسبت ها ی مذهبی
 • سمینار ها و همایش ها
 • نمایشگاه های داخلی و یا بین المللی
 • زمان انعقاد قرار دادهای تجاری، افتتاح شعبه ای جدید،شروع کار یک استارت آپ و ...

دسته بندی مخاطبین و انواع هدایای تبلیغاتی

بهتر است دایره ی مشتریان و یا شرکای تجاری خود را به 3 گروه تقسیم کرده و برای هر گروه از هدایای تبلیغاتی مناسبی استفاده نمایید.

مراجعین و مشتریان ساده گسترده ترین گروه مخاطبین در این دایره می باشند. برای تعداد زیادی از مخاطبین به تیراژ بالایی از از اقلام تبلیغاتی نیاز است که طبعا پرداخت هزینه ی کمتر در این مورد توجیه اقتصادی دارد. لذا باید از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت استفاده نمایید. کالاهایی همچون خودکار تبلیغاتی فلزی، خودکار تبلیغاتی پلاستیکی، ماگ تبلیغاتی سرامیکی را میتوان از دسته ی هدایای تبلیغاتی ارزان و محبوب دانست. استفاده از این کالاها به عنوان هدایای تبلیغاتی نمایشگاهی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشد. بهتر است بر روی این کالاها لوگو و خدمات و راه های ارتباطی چاپ شوند.

دسته ی دوم افرادی هستند که با آن ها به تازگی شروع به برقراری رابطه ی تجاری نموده اید. این گروه به محصولاتی شیک تر و ملموس تر نیاز دارند تا بتوانید رضایت آن ها را جلب نمایید. شاید اقلامی با قیمتی بالاتر مانند یک پاوربانک یا فلش تبلیغاتی در این موارد مناسب باشند. در مورد چاپ تبلیغات برای این گروه نیز باید محتاطانه تر عمل نموده و شاید تنها یک لوگو و یا تنها آدرس سایت شرکت کافی باشد.

گروه سوم مشتریان و یا شرکای تجاری قدیمی هستند. افرادی که سال هاست با آن ها کار میکنید و یا مدیران و صاحبان برندی که قصد آغاز ارتباط دوستانه با آن ها را دارید. استفاده از یک هدیه معمولی در این موارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. حتما باید از هدایای تبلیغاتی خاص استفاده شود تا شاًن و منزلت طرف مقابل حفظ گردد. برای مدیران باید از کالاهای لوکس و هدایای تبلیغاتی مدیریتی استفاده شود در غیر اینصورت قطعا تمام تلاش ها جهت ایجاد یا ادامه روابط کاری بی فایده خواهد بود. انواع ست های چرمی یا ست های مدیریتی و همچنین قلم های لاکچری با برند های معتبری همچون شیفر، یوروپن، کراس، ایپلمات و ... گزینه هایی بسیار مناسب برای این دسته از افراد می باشند.

هدایای مدیریتی

هدایای شرکتی یک تبلیغ مهم و موثر است

صنعت محصولات تبلیغاتی بسیار بزرگ و متنوع است، همانند بسیاری از روش های تبلیغاتی دیگر که امروزه در دنیای تجارت و زندگی خصوصی با آن مواجه می شویم. برای همه کسانی که به اثربخشی هدایای تبلیغاتی شک دارند، گفتن این حقیقت خالی از لطف نیست:

 • در سال 2017، محصولات تبلیغاتی در رتبه اول به عنوان موفق ترین شکل تبلیغات قرار گرفتند.

آیا شما از جمله افرادی هستید که احساس می کنید محصولات تبلیغاتی نسبت به سایر انواع تبلیغات تاثیر کمتری بر مصرف کننده دارند؟ پس حقیقتی دیگر را به شما خواهیم گفت:

 

 • طبق آخرین تحقیقات PPAI، هدایای تبلیغاتی سفیران بسیار موثری برای شرکت و برند شما در تمام نسل ها هستند.

اعداد و آمار دقیق تحقیقات PPAI PPAI - The Promotional Product Association International))

 

 •   آیا نام شرکت روی هدیه تبلیغاتی را به خاطر دارید؟ 9 نفر از 10 پاسخ دهنده، پاسخ مثبت دادند!
 •  آیا پیام روی هدیه تبلیغاتی را به خاطر دارید؟ 8 نفر از 10 پاسخ دهنده پاسخ مثبت دادند!
 • آیا با شرکتی که هدایای تبلیغاتی را از آن دریافت کرده اید تماس گرفته اید؟ 8 نفر از 10 پاسخ دهنده پاسخ مثبت دادند!
 • آیا احتمال دارد که با این شرکت تجارت کنید؟ 83 درصد از پاسخ دهندگان پاسخ مثبت دادند!
 • شاید برایتان مهم است بدانید که مصرف کنندگان چه مدت با کالای تبلیغاتی و تبلیغات شما در تماس بوده اند؟
 •  81درصد از مصرف کنندگان مورد سوال گفتند که هدایای تجاری را بیش از یک سال نگه داشته اند!
 • 18 درصد از مصرف کنندگان هدایایی را برای بیش از 11 سال نگه می دارند!

سرمایه گذاری در محصولات و هدایای تبلیغاتی نه تنها برای جلب توجه مشتریان و شرکای تجاری بلکه سرمایه گذاری روی ارزش ها و وفاداری است. هنگام انتخاب هدایای تبلیغاتی، خواسته ها، علایق و نیازهای شرکای تجاری خود را در نظر داشته باشید و خلاق باشید.
ما در گروه هدایای تبلیغاتی آراگیفت جدیدترین محصولات تبلیغاتی، با کیفیت تضمین شده را در اختیار شما مشتریان گرامی قرار می دهیم. پیشنهادات ما را در سایت آراگیفت بررسی کنید، ما خوشحال خواهیم شد تا به شما کمک کنیم، هدایای تبلیغاتی مطابق با هدف خود را انتخاب نمایید.

منبع: www.promotionalgifts.eu/blog/Business-Gifts
نوشته شده توسط برانکو هوروات30.7.2018

نظرات