پنجشنبه 10 آذر 1401

  • ارسال به تمام کشور
  • پشتیبانی خدمات
  • ضمانت کیفیت

چرا هدایای تبلیغاتی کار می کنند

چرا هدایای  تبلیغاتی کار می کنند
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/04/07 0 نظر 171 بازدید

 

 

چرا هدایای تبلیغاتی یکی از اولین تکنیک‌های تبلیغاتی مورد استفاده در نظر گرفته می‌شوند و چرا با توجه به پیشرفت تکنولوژی هنوز هم وجود دارند. اگر یک دقیقه به خانه یا محل کار خود نگاه کنید، احتمالاً خواهید دید که حداقل یک محصول تبلیغاتی دارید. با توجه به مطالعه تاثیرگذاری تخصص های تبلیغاتی (ASI)، اقلام تبلیغاتی همچنان پربازدیدترین شکل تبلیغات در بین مصرف کنندگان هستند.

چرا هدایای تبلیغاتی کار می کنند؟

چرا هدایای تبلیغاتی یکی از اولین تکنیک‌های تبلیغاتی مورد استفاده در نظر گرفته می‌شوند و چرا با توجه به پیشرفت تکنولوژی هنوز هم وجود دارند. اگر یک دقیقه به خانه یا محل کار خود نگاه کنید، احتمالاً خواهید دید که حداقل یک محصول تبلیغاتی دارید. با توجه به مطالعه تاثیرگذاری تخصص های تبلیغاتی (ASI)، اقلام تبلیغاتی همچنان پربازدیدترین شکل تبلیغات در بین مصرف کنندگان هستند. این کاملا درست است، حتی با وجود اینکه مصرف  کنندگان بارها تبلیغات تلویزیونی یا دیجیتالی را مشاهده می کنند. به همین دلیل است که مشاغل آمریکایی به تنهایی 20 میلیارد دلار هر سال صرف محصولات تبلیغاتی می کنند.

چه چیزی به عنوان یک محصول تبلیغاتی واجد شرایط است؟

اقلامی که به عنوان هدایایی تبلیغاتی در نظر گرفته می شوند، معمولاً اقلام رایگانی هستند که نام، آرم، و شعار یا پیام یک شرکت روی آنها وجود دارد. بسیاری از مردم وقتی به محصولات تبلیغاتی فکر می کنند به یاد خودکار، تی شرت، تقویم یا لیوان می افتند. موارد دیگری مانند بطری های آب، کیف های حمل و نقل، دفترچه یادداشت یا چتر نیز نمونه های بیشتری هستند. تقریباً هر چیزی که فکرش را بکنید می تواند به یک هدیه تبلیغاتی تبدیل شود. در صورت استفاده صحیح، محصولات بازاریابی را می توان با اشکال جدیدتر تبلیغات ترکیب کرد تا بسیار موثرتر شود.

چرا هدایای تبلیغاتی کار میکنند

چرا مشتریان محصولات تبلیغاتی را دوست دارند؟

اکنون، بیایید عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم که چرا محصولات تبلیغاتی از ابتدای کار تا به امروز سال هاست که برای مصرف کنندگان محبوب هستند.

حس تعامل

شرکت های بازاریابی مدت هاست که از روانشناسان برای درک بهتر مشتریان استفاده می کنند. اصل تعامل یک یافته ی مهم است که توضیح می دهد که چرا هدایای تبلیغاتی کار می کنند. زمانی که کالا، خدمات، یا یک هدیه تبلیغاتی با شعار و لوگوی شما ارائه میشود و مخاطب آن را دریافت می کند سپس همان فرد منتقل کننده ی این موارد و تبلیغات به دیگران از طرق مختلف می باشد. این تعامل امری مهم و ثابت در زندگی انسان است. با کالاهای تبلیغاتی، این عمل متقابل می تواند به دو شکل متفاوت باشد. خود مشتری ممکن است از شرکت شما خرید کند یا ممکن است به دوستان و خانواده خود در مورد محصول و تجارت شما بگوید. به منظور جلب پاسخ متقابل از سوی مصرف کنندگان، محصولات بازاریابی شما باید مفید، جذاب، لذت بخش و مرتبط باشند.

 حس موفقیت

هنگامی که اقلام تبلیغاتی را در رویدادها هدیه می دهید، حس موفقیت را برای گیرنده ایجاد می کنید. آن‌ها احساس می‌کنند کاری که انجام داده‌اند، آن‌ها را شایسته کسب این محصول رایگان کرده است.

 حس وفاداری

ارائه محصولات رایگان در مورد کارمندان نیز موثر است. می توانید این هدایای تبلیغاتی را در رویدادها، مناسبت ها یا مهمانی های شرکت خود به آنها بدهید. هدایایی تبلیغاتی به کارمندان کمک می کنند تا احساس کنند حضورشان در کسب و کار شما ارزشمند است. همچنین می تواند به یادآوری اوقات خوشی که در آن رویداد داشتند نیز کمک کند. هر بار که از هدیه شما استفاده می کنند، حس وفاداری بیشتری به شرکت شما ایجاد می شود.

تاثیرگذاری

به طور متوسط، یک هدیه تبلیغاتی برای حدود پنج ماه نگهداری می شود و به طور متوسط حدود 1000 نمایش در ماه به دست می آورد. با این حال، هر چه کالا مفیدتر باشد، مدت زمان بیشتری نگهداری می شود و تاثیرات بیشتری بر جای می گذارد. اقلامی همچون خودکار، فلش، لیوان از مفیدترین هدایای تبلیغاتی هستند.

هدایای تبلیغاتی

چرا هدایای تبلیغاتی ارزش سرمایه گذاری را دارند؟

نگاه کردن به ترازنامه و دیدن اقلام رایگان تبلیغاتی ممکن است در ابتدا نگران کننده باشد. با این حال، تا زمانی که ازاین محصولات تبلیغاتی استفاده می شوند، بسیار بیشتر از نسبت 1:1 برای شما بازگشت سرمایه خواهند داشت. دلیل این امر را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.

شناخته شدن برند

اگر می خواهید مشتریان جدیدی به دست آورید، باید مطمئن شوید که آنها با برند شما و آنچه ارائه می دهید آشنا هستند. هدایایی تبلیغاتی به مشتریان شما کمک می کند تا در دراز مدت، شما و خدماتی که انجام می دهید را به خاطر بسپارند. اگر محصول مناسبی را انتخاب کنید، کالا و برند شما برای مدت طولانی با آن ها باقی خواهد ماند. این امر به عنوان یک یادآور دائمی از تجارت شما خواهد بود.

قرار گرفتن در معرض دید روزانه با هزینه ای پایین

سایر اشکال تبلیغات فقط برای چند ثانیه جلوی چشم دیگران می مانند. آیتم های تبلیغاتی مفید در بیشتر مواقع در معرض دید قرار می گیرند. یک تی شرت مد روز برای سال ها در کمد گیرنده می ماند. به علاوه، هر بار که آن را می پوشند، صدها و نه هزاران نفر برند شما را می بینند. هر بار که مشتریان از یک فلش تبلیغاتی استفاده میکنند برند، لوگو و محصولات شماست که یادآوری میشوند. به این موارد همانند تبلیغات چند ساله فکر کنید.

بهتر از کارت ویزیت

هر تاجری با کارت ویزیت آشنایی دارد و می داند که ابزارهای مفیدی برای معرفی خود و کسب و کار به مشتریان بالقوه هستند. شاید تعجب کنید اگر متوجه شوید که هدایای تبلیغاتی همین کار را انجام می دهند، اما نتایج بسیار بهتری دارند. تقریباً سه چهارم افرادی که یک هدیه تبلیغاتی دریافت می کنند می توانند نام شرکتی را که آن هدیه را به آنها داده است به خاطر بسپارند. اما این امر در مورد کارت ویزیت صدق نمیکند. وقتی کالایی حاوی اطلاعات شما مانند آرم، شعار یا حتی اطلاعات تماس باشد، می تواند بسیار مفیدتر از کارت ویزیت عمل نماید.

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی و شبکه های اجتماعی

محصولات تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی به خوبی کار می کنند. از هدایای تبلیغاتی می توان در ازای اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی یا مشارکت ها استفاده کرد. این تاکتیکی است که بسیاری از شرکت ها در حال حاضر از آن استفاده می کنند. می توانید از این هدایا برای افزایش مخاطبان خود استفاده کنید. آیا استفاده از یک هدیه تبلیغاتی برای به دست آوردن صدها و هزاران کامنت در اینستاگرام منطقی نیست؟

محصولات تبلیغاتی کار می کنند

ارائه یک هدیه تبلیغاتی فقط دادن یک کالای رایگان نیست. اقلام تبلیغاتی نه تنها بر فرد گیرنده، بلکه بر افرادی که در اطراف آن ها هستند نیز تأثیر می گذارد. این می تواند به شرکت شما در به دست آوردن ارتقای اجتماعی لازم برای پیشی گرفتن از رقبای خود بسیار کمک کند. همچنین می تواند یک کاتالیزور مهم برای بازاریابی رو در رو باشد. در نهایت با قطعیت می توان گفت، هدایایی تبلیغاتی با تشویق مشتریان به استفاده از محصولات شما، تکرار خرید و آگاهی از برند یک سرمایه گذاری بسیار سودمند می باشند.

نظرات