دوشنبه 29 اسفند 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

چرا هدایای تبلیغاتی برای تجارت ضروری هستند

چرا هدایای تبلیغاتی برای تجارت ضروری هستند
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/07/23 0 نظر 118 بازدید

 

 

استفاده از هدایای تبلیغاتی سال ها است که به عنوان یک تاکتیک بازاریابی مقرون به صرفه مورد استفاده قرار می گیرد. از کسب و کارهای جدید گرفته تا شرکت های بزرگ، این هدایا مورد علاقه بازاریابان است.

چرا هدایای تبلیغاتی برای تجارت ضروری هستند

کسب و کارها به محصولات تبلیغاتی به عنوان وسیله ای مقرون به صرفه برای دستیابی به مشتریان بالقوه بیشتر، نیاز دارند. این یک روش بازاریابی کم هزینه برای هدایت مشتریان است. حتی بازیگران معتبر جهانی نیز به این استراتژی بازاریابی متوسل می شوند. برای کسب‌وکارهای کوچک مانند استارت‌آپ‌ها، هدایای تبلیغاتی به کاهش بودجه بازاریابی کمک می‌کنند و همچنان توجه مردم را به خود جلب می‌کنند.
استفاده از هدایای تبلیغاتی سال ها است که به عنوان یک تاکتیک بازاریابی مقرون به صرفه مورد استفاده قرار می گیرد. از کسب و کارهای جدید گرفته تا شرکت های بزرگ، این هدایا مورد علاقه بازاریابان است. یکی از وب سایت های معروف آمار جالبی در مورد استفاده از محصولات تبلیغاتی فهرست کرده است. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • در ایالات متحده، 8 نفر از هر 10 مصرف کننده یک تا 10 محصول تبلیغاتی دارند
  • از هر 10 مصرف کننده، 6 نفر هدایای تبلیغاتی را تا دو سال نزد خود نگه می دارند.
  • 85 درصد از مردم پس از دریافت یک هدیه تبلیغاتی با تبلیغ کننده تجارت می کنند.
  • 31 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی کیف تبلیغاتی دارند.
  • 89 درصد از مصرف کنندگان می توانند حتی دو سال پس از دریافت یک محصول تبلیغاتی، تبلیغ کننده را به یاد بیاورند.
  • 63 درصد از مصرف کنندگان هدایای تبلیغاتی خود را در مواقعی که نیازی ندارند به دیگران می دهند.

خودکار مدیریتی

اهمیت هدایای تبلیغاتی برای ارتقای کسب و کار را می توان از این آمار سنجید. طبق یک مطالعه توسط PPAI، 94٪ از مردم به یاد می آورند که از کجا یک محصول تبلیغاتی دریافت کرده اند. این مطالعه نشان می دهد که 83 درصد از مصرف کنندگان دوست دارند اقلام تبلیغاتی را دریافت کنند که دارای پیام تبلیغاتی باشد. 85 درصد از کسانی که محصولات را دریافت می کنند، با تبلیغ کننده تجارت می کنند. علاوه بر این، 58 درصد از مصرف کنندگان مورد بررسی گفتند که اقلام هدیه را از یک سال تا چهار سال نگه می دارند. آمار مهم دیگری که توسط این مطالعه به دست آمده این است که 89٪ از مصرف کنندگان گفتند که می توانند نام تبلیغ کننده یا نام شرکت را به مدت 24 ماه پس از دریافت اقلام به خاطر بسپارند.

کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ‌تر اهمیت کالاهای تبلیغاتی را برای دستیابی به تعداد فزاینده‌ای از مشتریان در بازار رقابتی تشخیص می‌دهند. اقلام هدیه با کیفیت و بسته بندی شیک، گیرندگان را جذب می کند و توجه آن ها را به تجارت یک شرکت جلب می کند. این محصولات دارای لوگو و پیام برند شرکت چاپ شده هستند. هدف از تهیه و توزیع هدایای تبلیغاتی، جلب علاقه مشتریان به تجارت است.

برای نتایج بهتر، بازاریابان از هدایای تبلیغاتی باکیفیت بالا استفاده می کنند که گیرندگان می توانند ماه ها از آنها استفاده کنند. چنین محصولات باکیفیتی کمک می کند تا مصرف کنندگان با یک برند درگیر شوند. یک قانون ساده که اکثر بازاریابان برای کمپین تبلیغاتی محصولات از آن پیروی می‌کنند این است که اقلام مورد استفاده روزانه را در اختیار دیگران قرار دهند. این هدایا ممکن است خودکار، تقویم، پد ماوس، چتر، ماگ، فلش و غیره باشد. با این حال، بازاریابان باتجربه یک استراتژی خلاقانه طراحی می کنند. آنها مواردی را انتخاب می کنند که نه تنها مفید هستند، بلکه منحصر به فرد و با کیفیت هستند تا تأثیری گسترده تر داشته باشند.

دفترچه یادداشت تبلیغاتی

 5 دلیل حیاتی بودن محصولات تبلیغاتی برای هر کسب و کاری

01.بازاریابی کم هزینه

بسیاری از شرکت‌های کوچک تنها می‌توانند رویای یک کمپین تبلیغاتی عظیم در مقیاس بزرگ را در سر بپرورانند که در رسانه‌های مختلف پخش شود. اما هنوز هم می توانند با کمپین تبلیغاتی کم هزینه به اهداف بازاریابی خود برسند. هدایای تبلیغاتی ارزان زیادی برای استارت آپ ها وجود دارد.
اکثر تولید کنندگان هدایای تبلیغاتی قیمت ها را برای توزیع انبوه پایین نگه می دارند. قیمت اقلام هدیه پایین است اما تأثیر آن بر گیرندگان زیاد است. با توجه به Sageworld.com، ماگ تبلیغاتی شخصی سازی شده، تبلیغات موثری هستند، زیرا 57٪ از مردم توانستند تبلیغ کننده را روی یک لیوان به یاد بیاورند. بنابراین محصولات ارزش زیادی برای سرمایه گذاری شما ارائه می دهند. با یک هدیه تبلیغاتی ساده مشتریان خود را به دست خواهید آورد.

02.شناسایی فوری برند

شناخت برند به این معناست که مصرف کنندگان می توانند شرکت شما و محصولات یا خدمات آن را بلافاصله پس از مشاهده لوگوی شما شناسایی کنند. هدیه تبلیغاتی شما از اقلام تبلیغاتی به مشتریان به آنها کمک می کند تا کسب و کار شما را به خاطر بسپارند و بشناسند. این یکی از دلایل کلیدی و مهم برای توزیع هدایای تبلیغاتی است. مقاله ای که در technomarketinginc.com منتشر شده است بیان می کند که 89٪ از مصرف کنندگان می توانند تبلیغ کننده یک محصول تبلیغاتی را که در دو سال گذشته دریافت کرده اند به یاد بیاورند. این هدیه برای مدت طولانی در خانه و اداره یا ماشین و غیره آنها باقی می ماند و آنها را به یاد تجارت و شرکت شما می اندازد. در واقع، مصرف کنندگان به طور متوسط 6.6 ماه از محصولات تبلیغاتی استفاده می کنند.
دفعه بعد، وقتی لوگوی شما را می بینند، فورا هدیه و کسب و کار شما را به یاد می آورند. اگر یک کالای باکیفیت به آن ها هدیه دهید، مشتریان کسب و کار شما را بیشتر به خاطر خواهند آورد. آن ها با شناخت محصولات شما هنگام خرید به کسب و کار شما پاداش می دهند.

لیوان تبلیغاتی

03.قرار گرفتن در معرض دید بیشتر

یک تبلیغ در تلویزیون، اطلاعیه در سایت های تبلیغاتی مانند Joy of Android یا بیلبورد بلافاصله در عرض چند ثانیه از چشمان شما عبور می کند. اما اقلام هدیه بیشتر اوقات مورد استفاده قرار می گیرند و جلوی چشم هستند. به عنوان مثال، مصرف کنندگان هدیه شما از طرح تی شرت مد روز را برای روزهای زیادی می پوشند. یا، آن ها با استفاده از لیوان تبلیغاتی شما بار ها چای یا قهوه می نوشند. چنین هزینه های رایگانی راه بسیار خوبی برای افزایش قرار گرفتن در معرض دید برای کسب و کار شما به صورت روزانه است. طبق گزارش Ppai.org، 76.1 درصد از شرکت کنندگان می توانند نام تبلیغ کننده را در محصول تبلیغاتی که در 12 ماه گذشته دریافت کرده اند به خاطر بیاورند. در مقایسه، تنها 53.5 درصد از شرکت‌کنندگان می‌توانستند نام تبلیغ‌کننده‌ای را که در هفته قبل در یک مجله یا روزنامه دیده بودند، به خاطر بیاورند.

04.هدایای تبلیغاتی به عنوان کارت ویزیت

کارت ویزیت، نام شرکت شما و محصولات آن را به مصرف کنندگان معرفی می کند. محصولات تبلیغاتی شما نیز کم و بیش به همان شیوه اما با نتایج بهتر عمل می کنند. هنگام توزیع اقلام هدیه مرتبط با تجارت و صنعت خود، در واقع کسب و کار خود را به مصرف کنندگان بالقوه معرفی می کنید. بر اساس گزارش Marketingsherpa.com، 71.6 درصد از شرکت کنندگانی که یک آیتم تبلیغاتی دریافت کرده اند، نام شرکتی را که محصول را به آن ها داده است را به خاطر می آورند. به یاد داشته باشید که هدایای تبلیغاتی نیز مانند کارت ویزیت دارای اطلاعات تماس شما هستند. اقلام هدیه دارای لوگوی شرکت شما، تصاویر و شعاری هستند که پیام تجاری شما را نشان می دهد. بنابراین، هدایای تبلیغاتی با برند ملموس به عنوان یک کارت ویزیت مفید عمل می کند که مصرف کنندگان می توانند روزانه از آن استفاده کنند.
محصولات تبلیغاتی نیز به عنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی شما کار می کنند. شما می توانید از هدایای تبلیغاتی به عنوان بخشی از کمپین رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید کدهای QR خود را روی یک فلاسک تبلیغاتی چاپ کنید. همچنین می توانید هشتگ های خود را روی تی شرت ها و سایر اقلام تبلیغاتی قرار دهید.

خودکار لوکس

05.وفاداری مشتری

مشتریان شما باید در مواقع لزوم محصولات شرکت شما را به طور مکرر خریداری کنند. بازاریابان منابع بیشتری را برای ایجاد پایگاه محکمی از مشتریان وفادار صرف می کنند. آن ها از هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند تا در مدت کوتاهی وفاداری مشتری را افزایش دهند. با این حال، مطمئن شوید که کالاهای تبلیغاتی شما دارای استاندارد و کیفیت بالا هستند. مردم کیفیت برتر اقلام هدیه را با کیفیت محصولات و خدمات شما مرتبط می کنند.

نظرات