پنجشنبه 13 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

تبلیغات و هدایای تبلیغاتی

تبلیغات و هدایای تبلیغاتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/09/08 0 نظر 2,753 بازدید

 

 

دراین مقاله سعی شده تا با نگاهی کوتاه و گذرا بر تاریخ تبلیغات و هدایای تبلیغاتی 

اهمیت و تاثیر این صنعت را در افزایش فروش محصولات و خدمات و شناساندن

هرچه بیشتر نام های تجاری به مشتریان معرفی نماییم.

تاریخ تبلیغات و هدایای تبلیغاتی :

دراین مقاله سعی شده تا با نگاهی کوتاه و گذرا بر تاریخ تبلیغات و هدایای تبلیغاتی اهمیت و تاثیر این صنعت را در افزایش فروش محصولات و خدمات و شناساندن هرچه بیشتر نام های تجاری به مشتریان معرفی نماییم.

انسان همواره جهت معرفی خدمات و کالاهای خود نیازمند تبلیغات بوده . تبلیغات دارای تاریخچه ای بسیار قدیمی میباشد ، سال ها قبل از اختراع تلوزیون ، رادیو و ماشین چاپ نیز انسان به طرق مختلفی به تبلیغ میپرداخت . به طور مثال صنعتگران نام یا نماد خود را بر روی محصولاتشان حک میکردند تا نام خود را از طریق کالاهایشان مطرح کنند یا مانند هندیان قدیم بر روی دیوار های کنار محل کسب به صورت سنگ نوشته ای خدمات خود را مینوشتند تا معرف پیشه خود باشند و یا جارچیانی که به خصوص در زمان یونانیان مشغول به تبلیغات بودند .

بعد از اختراع ماشین چاپ توسط گوتنبرگ شیوه تبلیغات به طور کلی دگرگون شد و تبلیغات چاپی شکل گرفت . و همچنین تبلیغات توسط رادیو و تلوزیون دریچه ای نو را برای صاحبان کالا در جهت فروش هرچه بیشتر محصولات باز کرد .افزایش حجم و تغییر شیوه ی تبلیغات بالاخص بعد از جنگ جهانی دوم  نشان دهنده ی اهمیت بالای تبلیغات در رونق کسب و کار میباشد.

در این میان نوع دیگری از تبلیغات از سال 1789 میلادی و بعد از پیروزی جرج واشینگتن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شکل گرفت و آن استفاده از دکمه هایی بانمادهای خاص یا همان هدایای تبلیغاتی بود. تا سال ها نیز این هدایا به صورت مصنوعات چوبی در حجم کم تولید میشد . در اواخر قرن 19 میلادی جاسپر میک صاحب یک شرکت چاپ با الهام گرفتن از یک اتفاق ساده بنیان گزار  صنعت هدایای تبلیغاتی شد و لقب پدر هدایای تبلیغاتی را ازآن خود کرد. تنها دو سال بعد شخص دیگری کارخانه خود را تبدیل به شرکت چاپ هدایای تبلیغاتی با نام شرکت چاپ استاندارد نمود. این شرکت روش هایی جدیدی را برای چاپ بر روی انواع هدایای ابداع کرد و بعد از مدتی به علت حجم بالای تقاضا دیگر قادر به پاسخگویی به مشتریان نبود و به مکان بزرگتری نقل مکان کرد . درنهایت این شرکت با کمپانی جاسپر میک ادغام و شرکت The American Artwork در اوهایو تاسیس گشت. 

نکته ای که باعث شد تا این کمپانی شکل بگیرد و نیمی از جمعیت اوهایو در آن مشغول به کار شوند تنها و تنها اهمیت بسیار زیاد هدایای تبلیغاتی بود. در نظر داشته باشید که وقتی روی کالاهای مختلف نام برند و لوگوی شما چاپ شده و بارها در برابر دیدگان مشتریان قرار بگیرد شانس شما را برای اولین تماس مشتری در هنگام نیاز به خدمات یا کالاهای شما بسیار افزایش میدهد .

جهت اشاره به انواع هدایای تبلیغاتی میتوان به طور مثال به این اقلام اشاره کرد : خودکار تبلیغاتی ، فلش تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی ، پاوربانک تبلیغاتی ، لیوان تبلیغاتی ، جاکارتی تبلیغاتی ، انواع ست های مدیریتی تبلیغاتی  و ... شرکت آراگیفت به پشتوانه سال ها تجربه و توان بالای حرفه ای و فنی و مجهز بودن به کارگاه چاپ لیزر ، چاپ سیلک ، چاپ تامپو و چاپ سابلیمیشن میتواند شما عزیزان را در راه پیشبرد اهدافتان یاری نموده و با کیفیت ترین هدایای تبلیغاتی را با بهترین کیفیت چاپ و از همه مهمتر در کمترین زمان در اختیار شما قرار دهد .

 

نظرات