• delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

تاثیر هدایای تبلیغاتی

تاثیر هدایای تبلیغاتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1400/10/06 0 نظر 570 بازدید

  

   زمانیکه یک شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به شروع یک فعالیت یا تاسیس یک شرکت می نماید ، در ابتدای کار به نظر می رسد که راه بسیار طولانی و دشواری در پیش رو دارد . شناخته شدن یک شرکت تازه تاسیس میان مشتریان نیازمند تلاش مداوم و پیگیریهای متعدد می باشد . مرسوم ترین روشی که در سالهای اخیر در سرتاسر دنیا جهت افزایش فروش رشد چشمگیری داشته ، استفاده از هدایای تبلیغاتی است . شناخت و معرفی محصول ،برند و عنوان تجاری متداول ترین دلیل بکار گیری کالاهای تبلیغاتی جهت بازاریابی و  تبلیغات است . هدایای تبلیغاتی بصورت جهانی جهت تبلیغ محصول ، عناوین شرکتها ، برندهای مختلف و ... مورد استفاده قرار می گیرند .

   آیا تاکنون به این فکر کرده اید که چگونه می توان در میان تعداد بیشماری از رقابت کنندگان در بازار و در کسب و کارهای مختلف رشد کرد؟ چگونه می توان در این رقابتها پیروز شد ؟ از چه طریق می توان افزایش مشتری و فروش را تضمین کرد ؟ ... و ده ها سوال دیگر که همگی در ارتباط با رونق کسب و کار و ارتقاء روابط با مشتری است .اینگونه سوالات دارای جوابهای متعدد هستند ولی جواب مشترکی که در پاسخ به همه این سوالات مطرح میشود ، بازاریابی موثر و مهارت در بازاریابی یا مارکتینگ (Marketing) است . در ادامه سوالات قبلی ، این سوالها مطرح می شود که تاکنون چقدر زمان و هزینه جهت بازاریابی صرف نموده اید ؟ و آیا این تلاش شما کارآمد بوده است ؟ اینها مسائلی است که جهت استارت یک کسب و کار باید در ابتدای کار طرح ریزی شود .

   زمانیکه یک شخص حقیقی یا حقوقی اقدام به شروع یک فعالیت یا تاسیس یک شرکت می نماید ، در ابتدای کار به نظر می رسد که راه بسیار طولانی و دشواری در پیش رو دارد . شناخته شدن یک شرکت تازه تاسیس میان مشتریان نیازمند تلاش مداوم و پیگیریهای متعدد می باشد . افراد همیشه به دنبال راهی جهت پیشبرد سریعتر اهدافشان هستند بطوریکه با صرف هزینه و زمان اندک بتوانند به نتایج مطلوب دست یابند . امروزه و در بازار رقابتی کنونی هرچند این امر چندان امکان پذیر نیست ولی کمی سخت است .با اینحال روشهایی وجود دارد که شما را یک قدم جلوتر از رقیبان قرار می دهد .مرسوم ترین روشی که در سالهای اخیر در سرتاسر دنیا افزایش چشمگیری داشته ، استفاده از هدایای تبلیغاتی است . شناخت و معرفی محصول ،برند و عنوان تجاری متداول ترین دلیل بکار گیری کالاهای تبلیغاتی جهت بازاریابی و  تبلیغات است . هدایای تبلیغاتی بصورت جهانی جهت تبلیغ محصول ، عناوین شرکتها ، برندهای مختلف و ... مورد استفاده قرار می گیرند .

   استفاده از هدایای تبلیغاتی جهت موارد متعددی می تواند باشد . جهت نمایشگاهها ، ایونتها و رویدادهای گوناگون ، برنامه های دسته جمعی مانند راهپیمایی ، اهدا به مشتریان و حتی جهت ارتباط با کارمندان . بطور کلی در رابطه با کالاهای تبلیغاتی چند مورد اساسی را در نظر داشته باشید :

   1- هدایای تبلیغاتی با تنوع بسیار بالا برای افراد با سلایق گوناگون ، و در رنج قیمت بسیار متنوع در بازار موجود می باشند . از یک خودکار تبلیغاتی پلاستیکی یا یک لیوان تبلیغاتی با قیمتهای پایین برای شرکت در نمایشگاهها گرفته تا انواع هدایای تبلیغاتی لوکس و ارزشمند با برندهای مطرح  یا ستهای مدیریتی لاکچری جهت اهدا به افراد خاص ، همه در دسته هدایای تبلیغاتی گنجانده می شوند و دست شما را در انتخاب هدیه برای مشتریان معمولی ، رده بالا و خاص باز می گذارند . و این دلیل اصلی محبوبیت هدایای تبلیغاتی است .

    2- اصلی ترین هدف مارکتینگ ، شناخته شدن برند می تواند باشد . طبق آمار به دست آمده از تحقیقات بیش از 60 درصد از افرادیکه هدیه رایگان دریافت می کنند ، نام و جزئیات شرکت اهدا کننده را به خاطر می آورند . به همین سبب باید نهایت خلاقیت را در انتخاب هدیه و برندینگ آن به خرج دهید و بدین صورت برندتان را برای مدت طولانی در گوشه مخاطب نگه داشته و یک آگاهی ماندگار در ذهن او ایجاد نمایید .

   3- درک متقابل بین شما و مشتری زمانی ایجاد می گردد که یک انتخاب هوشمندانه انجام دهید . که علاوه بر مقرون به صرفه بود ، نهایت کارایی را نیز داشته باشد .بصورتیکه استفاده مداوم ازهدیه ، آن را در معرض دید افراد گوناگون قرار دهد . بعضی هدایا در کمال بی دقتی و صرفا جهت ارزان بودن یا ظاهر زیبا تهیه می گردند که این اشتباه بزرگی است . مشتری پس از دریافت هدیه تبلیغاتی هیچگاه از آن استفاده نمی کند . در این حالت تمام وقت و هزینه شما صرف خرید هدیه ای بیهوده شده است . درحالیکه با کمی دقت و درایت در انتخاب هدایای تبلیغاتی ، با صرف هزینه معقول می توانید یک تبلیغ موثر داشته باشید .

     4- این نکته را مد نظر قرار دهید که هدیه تبلیغاتی شما تبدیل به فضایی ارزشمند برای تبلیغات شما می گردد . مثلا وسیله ای مانند خودکار تبلیغاتی فلزی یا فلش تبلیغاتی که در وهله اول بسیارکاربردی است ، و لوگوی شما روی آن نقش بسته ، همیشه و در مکانهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .دیدن یک وسیله پر کاربرد که لوگوی شما بر روی آن نقش بسته ، توجه افراد مختلفی که در تعامل با مشتری شما هستند را برای لحظاتی جلب خواهد کرد . بدین وسیله هدیه شما بعنوان یک بیلبورد تبلیغاتی برای معرفی محصول و برند شما عمل می کند . از این رو در تهیه هدایای تبلیغاتی نهایت ذوق و سلیقه را بخرج دهید .

    5- اگر بجای تخفیف های متعددی که در مناسبات مختلف روی اجناس خود می گذارید ، سعی در اهدای یک هدیه رایگان به مشتری نمایید ، با یک تیر دو نشان زده اید . اول اینکه مشتری را سر ذوق می آورید و موجبات رضایت او را فراهم آورده اید و همین باعث ایجاد انگیزه خرید مجدد از شما می شود . ثانیا بیلبورد تبلیغاتی شما به حرکت ادامه می دهد و هر مشتری به نوعی سفیر برند شما خواهد بود .

   6- در پایان همه به این نکته واقف هستید که خریدهای عمده همیشه بصرفه تر از خریدهای تکی هستند . وقتی مشتری از شما هدیه ای دریافت می کند ارزش هدیه در نظر او بیشتر از مبلغی ست که شما جهت آن پرداخت کرده اید. مشتری قیمت یک هدیه را بصورت تک در نظر می گیرد . درصورتیکه شما عمده خرید کرده اید و قیمت بسیار کمتر از چیزی است که مشتری فکر آن را بکند . این نکته امتیازی مثبت و به نفع شما می باشد .

مجموعه هدایای تبلیغاتی آراگیفت با تنوع گسترده ای از محصولات متفاوت با رنج قیمتی مختلف ، پاسخگوی نیاز مشتریان در امر چاپ و تبلیغات  می باشد .

نظرات