دوشنبه 29 اسفند 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

لزوم اثربخش بودن روش های تبلیغاتی

لزوم اثربخش بودن روش های تبلیغاتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/03/20 0 نظر 422 بازدید

 

 

هر شرکتی جهت معرفی فعالیت و کسب و کار خود در راستای فروش بیشتر محصولات و ارائه خدمات بیشتر نیاز به ابزاری قوی دارد که این کار را به صورت هدفمند برایش انجام دهد. امروزه این ابزار قدرتمند با نام تبلیغات شناخته می شود که به نوعی کار بازاریابی را برایش انجام می دهد.

لزوم اثربخش بودن روش های تبلیغاتی

هر شرکتی جهت معرفی فعالیت و کسب و کار خود در راستای فروش بیشتر محصولات و ارائه خدمات بیشتر نیاز به ابزاری قوی دارد که این کار را به صورت هدفمند برایش انجام دهد . امروزه این ابزار قدرتمند با نام تبلیغات شناخته می شود که به نوعی کار بازاریابی را براش انجام می دهد . تبلیغات روش ها و انواع گوناگونی دارد و هر سازمان بسته به نوع مخاطب خود ، شرایط و بودجه خود از روشهای متفاوت تبلیغات بهره می گیرند . و زمانی که سازمان یا شرکت به اهداف خود ( افزایش فروش و جذب مشتری ) برسد ، بدین معنا است که تبلیغات اثر بخش بوده است .
برخی شرکت ها با بی اطلاعی از انواع فراوان روش های تبلیغاتی ( با رنج قیمتی متفاوت ) ، با این گمان که تبلیغات همیشه مستلزم صرف هزینه های هنگفت و سرسام آور است ، از هر گونه تبلیغ برای شرکت دوری می کنند و از صرف هزینه جهت تبلیغات سر باز می زنند . درحالی که به هیج وجه نباید از تاثیر تبلیغات بر فروش بیشتر و جذب مشتری با انگیزه و وفادار غافل بود . بالعکس باید با برنامه ریزی دقیق و زیرکانه مشخص کنند از چه طریقی و به چه شیوه ای فعالیت خود را به مخاطب معرفی نمایند که حداکثر تاثیر گذاری را داشته باشد .

با تبلیغات درست و هوشمند ، زودتر به هدف خود برسید

اهداف شما با به کار گیری تبلیغات و روش های تبلیغاتی بسیار زودتر از آنچه که فکرش را بکنید به واقعیت می پیوندد و محقق می شود و این تحقق اهداف یکی از شاخصه های سنجش میزان موفقیت در بازار های رقابتی می باشد.
نباید از این نکته غافل شد که گاهی ممکن است تبلیغات اثر بخشی معکوس داشته باشد و این زمانی اتفاق می افتد که شما راه اشتباهی را جهت تبلیغات انتخاب کرده باشید و بدون تحقیق و حتی بدون اطلاع دقیق از اهداف خود ، دست به هر کاری بزنید که به گونه ای هر نوع تبلیغی را برای شرکت خود انجام دهید . غافل از اینکه علاوه بر صرف هزینه ، زمان را از دست داده و نتیجه معکوس هم گرفته اید . از این جهت در وهله اول مهم است برای معرفی کسب و کارتان در ابتدا هدف خود را از ارائه تبلیغات مشخص کنید . بودجه خود را بسنجید و از مشاورین و متخصصین در این زمینه بهره بگیرید و در نهایت اقدام به انتخاب روش تبلیغات نمایید.

برخی روش های تبلیغاتی ممکن است پر هزینه باشند و علی رغم پر هزینه بودن بسیار عالی و معقول به نظر آیند ولی در عمل برای معرفی کسب و کار شما مفید نباشند . در این صورت باعث هدر رفت هزینه و سرمایه شما می شوند . پس در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و با مشاوره دقیق با متخصصین دست به تبلیغ برای شرکت خود بزنید. زمانی در این راه موفق خواهید بود که با صرف هزینه ای معقول در راستای تبلیغات  خود بتوانید مشتری وفادار جذب کنید . مشتری ای که مطمئن باشید علاوه بر اینکه برای خریدهای بعدی و یا قراردادهای بعدی قطعا به شما مراجعه خواهد کرد ، شما را نیز به همکاران و آشنایان نیز معرفی می کند .

باهدایای تبلیغاتی در ذهن مشتریان خود ماندگار شوید

همان طور که اشاره شد تبلیغات انواع گوناگون دارد . ممکن است یک فروشگاه جهت تبلیغ برای افزایش فروش روی برخی محصولات تخفیف بگذارد. یا برای خریدهای گران قیمت ، هدیه ای از میان کالاهای ارزان قیمت خود برای مشتری در نظر بگیرد . برخی نیز اقدام به راه اندازی قرعه کشی از میان مشتریان می نمایند. همه این روشها به نوعی در افزایش فروش موثر می باشد. اکنون در پایان این مقاله اشاره ای داریم به یکی از روش های جذاب تبلیغات. روشی که بدون شک تاثیر شگرفی بر ذهن مشتری و مخاطب شما دارد چیزی نیست جز استفاده از هدایای تبلیغاتی . هدایای تبلیغاتی به هر نوع کالایی اطلاق می شود که برند شما بر روی آن چاپ شده و جهت تبلیغات به مشتری خود می دهید . هر نوع کالا که قابلیت چاپ بر روی آن وجود داشته باشد می تواند یک هدیه تبلیغاتی باشد . هدایای تبلیغاتی را می توان بسته به نوع مخاطب از هدایای ارزان قیمت تا هدایای تبلیغاتی لوکس و ارزشمند انتخاب نمود . چیزی که مهم است کیفیت خوب و کاربردی بودن هدایای تبلیغاتی است تا بتواند اثر مطلوبی روی مخاطب شما بگذارد

انتخاب و سفارش هدیه تبلیغاتی مناسب برندِ تو در آراگیفت

ما در آراگیفت با جمع آوری انواع هدایای تبلیغاتی کاربردی ، سعی بر ارائه خدمات تبلیغاتی برای طیف گسترده ای از مخاطبین و سلایق گوناگون نموده ایم. در این میان انواع هدایای تبلیغاتی اعم از خودکار تبلیغاتی فلزی ، خودکار تبلیغاتی پلاستیکی ، فلش تبلیغاتی ، پاوربانک تبلیغاتی ، ساعت دیواری تبلیغاتی ، هدایای تبلیغاتی لوکس و ... در رنج قیمت متفاوت فراهم نموده ایم تا دست مخاطبین برای انتخاب هدیه تبلیغاتی مناسب کسب و کارشان باز باشد . مشاوران ما در آراگیفت آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان جهت هر نوع فعالیت تبلیغاتی می باشند .

نظرات