سه شنبه 11 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

تاریخچه هدایای تبلیغاتی

تاریخچه هدایای تبلیغاتی
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/06/06 0 نظر 190 بازدید

 

 

هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ برند شما هستند. این استراتژی بازاریابی بیش از 100 سال است که جزء اصلی نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادهای تبلیغاتی بوده است.

تاریخچه هدایای تبلیغاتی

 اگر تا به حال به نمایشگاه یا جشنواره ای رفته‌اید و در انتها با یک کیف مملو از کالاهای جذاب تبلیغاتی از آنجا خارج شده اید، همه چیز را در مورد قدرت یک تبلیغ خوب می‌دانید! مهم نیست که کجا و چه زمانی این موارد را دریافت می کنید، ترک یک رویداد با هدیه ای ملموس در دستانتان همیشه هیجان انگیز است.هدایای تبلیغاتی یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ برند شما هستند. این استراتژی بازاریابی بیش از 100 سال است که جزء اصلی نمایشگاه های تجاری و سایر رویدادهای تبلیغاتی بوده است. در حالی که به بخشی از تاریخچه محصولات تبلیغاتی می پردازیم، بنشینید و لذت ببرید!

تایم لاین محصولات تبلیغاتی

بیایید تا با هم کمی در تاریخ جستجو کنیم و اشیایی که در طول سال‌ها به منظور تبلیغات استفاده شده اند را ببینیم. از دکمه های ریاست جمهوری گرفته تا ابزارهای پیشرفته، لوگوی شما را می توان تقریباً روی هر چیزی چاپ کرد و از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد. با مرور تاریخ بهتر متوجه این مطلب خواهیم شد که چرا باید از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم.

هدایای تبلیغاتی در سال 1440

یوهانس گوتنبرگ مسیر تجارت کالا و خدمات را با اختراع دستگاه چاپ تغییر داد. کاغذهای چاپ شده توسط صدها نفر تولید شدند که منجر به شکل گیری تبلیغات روزنامه ها و در نهایت کارت ویزیت شدند. بدون اختراع ماشین چاپ تبلیغات در اینجا نبود. دستگاه چاپ اجازه تولید انبوه اقلام چاپی را می داد. به عنوان مثال، کارت های تلفن که پیشرو برای برخی از اولین کارت‌های ویزیت بودند. در نهایت، آنها راه خود را به سراسر جهان باز کردند، و برای مشاغل مورد استفاده قرار گرفتند، که اغلب شامل نقشه‌هایی بود که مشتریان را به فروشگاه‌ها هدایت می‌کرد.

تاریخچه هدایای تبلیغاتی

 1789

دکمه های تبلیغاتی برای جشن تحلیف جورج واشنگتن به عنوان اولین رئیس جمهور ایالات متحده وارد صحنه شدند. از آن زمان، سیاستمداران دیگری مانند آبراهام لینکلن و ویلیام مک‌کینلی نیز از این هدیه تبلیغاتی استفاده نمودند. تبلیغات به طور رسمی خاموش بودند و به عنوان ضروریات تبلیغاتی اجرا می شدند. اولین محصول تبلیغاتی که تا به حال استفاده شد نه یک خودکار، نه یک توپ کاهش استرس، بلکه یک دکمه ساده بود. دکمه های یادبودی برای جشن تحلیف جورج واشنگتن به عنوان اولین رئیس جمهور ایالات متحده تازه تاسیس در سال 1789 تولید شد. طبق گفته موزه Busy Beaver Button در شیکاگو، این دکمه ها به عنوان سوغاتی برای جشن تحلیف او استفاده می شد زیرا هیچ انتخاباتی در این کشور برگزار نمی شد. زمان. می توان گفت محصولات تبلیغاتی همزمان با بنیانگذاران کشور در حال ساخت بودند!

هدایای تبلیغاتی در تاریخ

 1852

Anheuser-Busch نوشیدنی خوب خود را با چوب پنبه بازکن های اختصاصی خود مانند آنچه در عکس نشان داده شده است تبلیغ کرد. آدولفوس بوش به عنوان پیشگام در استفاده از هدایا برای تبلیغ برند یک شرکت شناخته می شود. استراتژی تبلیغاتی بوش نشان دهنده ی اهمیت و نقش هدایای تبلیغاتی در فروش محصولات می باشد.

هدایایی تبلیغاتی در تاریخ

 1880

در اواخر قرن هجدهم شرکت‌های راه‌آهن به تاثیر هدایای تبلیغاتی بر کسب و کار ها پی بردند و از طریق تولید تقویم‌های تبلیغاتی در مسیر برندسازی خود باقی ماندند. این محصولات تبلیغاتی در اختیار مسافران قرار گرفت و یا در باجه های بلیط فروشی به نمایش گذاشته شد.

هدایای تبلیغاتی

1886

جاسپر میک، «پدر محصولات تبلیغاتی» با کیف‌های کرباسی خود، نشان داد که هدایای تبلیغاتی عامل موثری در برند سازی می باشند. او با این کار برندسازی را به سطوح جدیدی ارتقا داد. این کیف ها برای تبلیغ یک تجارت کوچک به نام Cantwell's Shoes در کوشاکتون، اوهایو استفاده می‌شد.

هدایای تبلیفاتی

 1893

یکی از اولین جاکلیدی های تبلیغاتی در نمایشگاه جهانی کلمبیا در شیکاگو مورد استفاده قرار گرفت. این رویداد که بیشتر به عنوان نمایشگاه جهانی شیکاگو شناخته می شود، مسئول معرفی اولین چرخ و فلک به جهان بود.

هدیه تبلیغاتی در تاریخ

1900

در اوایل قرن نوزدهم سینی های فلزی سفارشی در Coshocton، اوهایو محبوب شد و منجر به افزایش محبوبیت صنعت محصولات تبلیغاتی شد. کوکاکولا عاشق سفارش دادن این سینی های چاپ شده برای تبلیغ کسب و کار خود بود.

هدایای تبلیغاتی در تاریخ

1900

اختراع پلاستیک منجر به ظهور بسیاری از محصولات جدید شد که قبلاً هرگز در بازار وجود نداشتند. چاپ های صفحه ای امکان سفارشی کردن اقلام پلاستیکی را با شعار یا لوگوی یک شرکت، مانند این دیسک Orange Crush ممکن کرد.

هدایای تبلیغاتی

1906

درب بازکن های بطری به صحنه آمدند و اغلب توسط شرکت های تولید کننده نوشیدنی چاپ و توزیع می شدند. تصویری که در اینجا نشان داده شده است برای تبلیغ شرکت هاروارد در لوول، ماساچوست استفاده شده است. استفاده از هدایای تبلیغاتی کاربردی و مرتبط با محصولات یا خدمات ارائه شده یکی از نکات بسیار مهم در این موضوع است.

برندینگ در تاریخ

1937

صنعت پلاستیک توسعه یافت وامکان ساخت کالاهای زیادی فراهم شد. این شامل توپ‌های استرس سفارشی بود که در نهایت به لطف فرانسیسکو ایندیرو از Alpi International در اشکال و اندازه‌های مختلف ظاهر شدند. چاپ بر روی اقلام پرمصرف مردم یک استراتژی تبلیغاتی هوشمندانه است. توجه داشتن به سلیقه ی مخاطب عامل موثری در انتخاب درست یک هدیه تبلیغاتی می باشد.

برندسازی در تاریخ


1979

مک‌دونالد با ارائه اسباب‌بازی‌هایی در وعده‌های غذایی شاد خود، برندسازی را به سطح بعدی ارتقا داد. این محصولات که به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می شد عمدتا اسباب بازی های محبوب از شخصیت های نمایش های تلویزیونی و فیلم های آن دوره بودند.

هدایای تبلیغاتی در تاریخ

1990

تی‌شرت‌های تبلیغاتی برای همه، از شرکت‌های بزرگ گرفته تا خواربارفروشی‌ها، استفاده از تی شرت تبلیغاتی رونق گرفت. کافه هارد راک برای هر یک از شعبه های خود مجموعه‌ای از این محصولات چاپ شده را در قفسه‌های خود نگه می‌داشت تا به عنوان هدایای تبلیغاتی از آن ها استفاده کند.

هدیه تبلیغاتی در تاریخ


1996

فروشگاه سوئدی IKEA بگ خرید بزرگ و نمادین خود را برای خریداران معرفی کرد. این کالا به دلیل طراحی مناسب و سازگاری با محیط زیست، توسط بسیاری از شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار گرفتند.

هدایای تبلیغاتی تاریخی
نایک دستبند لاستیکی "Livestrong" را معرفی کرد که به نمادی برای آگاهی از سرطان تبدیل شد. طراحی محصولات تبلیغاتی ساده برای سایر خیریه ها، رویدادهای اجتماعی و اهداف اجتماعی بارها تکرار شده است.

هدیه تبلیغاتی

فیجت اسپینرهای محبوب در سال 2017

اسپینرها در سراسر جهان محبوب شدند و در رنگ ها و سبک های مختلف عرضه شدند. در واقع، فیجت اسپینر سفارشی، در بین محبوب ترین هدایای تبلیغاتی آن سال در رتبه ی 25 قرار گرفت. در طی سال های گذشته با وجود تمام پیشرفت هایی که در زمینه ی رسانه صورت گرفته، همچنان هدایای تبلیغاتی به عنوان محبوب ترین روش تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند.

هدیه تبلیغاتی در تاریخ

استفاده از لوگوها و نمادها از آغاز زمان ارزشمند بوده اند، و حتی به تمدن های باستانی باز می گردند. در واقع آجرها و الواح سفالی در حدود 3000 سال قبل از میلاد برای بابلی ها ضروری بودند. امپراتورها نماد خود را بر روی آجر های ساخته شده از خاک رس می زدند و مالکیت یک ساختمان یا قلمرو را نشان می دادند. این به غیرنظامیان عادی این امکان را می داد که بدانند در یک منطقه خاص تحت حکومت چه کسی هستند.
نقش هدایای تبلیغاتی در برندسازی کاملا مشخص و پر اهمیت است. هرچه بیشتر نام برند و نشان تجاری شما در معرض دید مردم باشد به همان اندازه در ذهن آن ها ماندگار خواهید شد. این موضوعی کاملا مشخص و واضح است که نگاهی به تاریخ و آمار منتشر شده از این صنعت در طول سال ها تایید کننده ی آن است.

نظرات