دوشنبه 29 اسفند 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

هدایای تبلیغاتی و مزایای آن را بشناسیم (بخش اول)

هدایای تبلیغاتی و مزایای آن را بشناسیم (بخش اول)
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/11/30 0 نظر 15 بازدید

بسیاری از شرکت ها، سازمان ها و بنیادها از هدایای تبلیغاتی کاربردی برای تبلیغ خدمات یا محصولات خود استفاده می کنند. این موارد بیشتر محصولاتی هستند که افراد می توانند در زندگی روزمره خود از آن ها استفاده کنند.

هنگامی که به حرکت بعدی در کمپین تبلیغاتی خود فکر می کنید، باید تمام جوانب را در نظر داشته باشید. به همین دلیل، قبل از اینکه تصمیم بگیرید آیا از هدایای تبلیغاتی استفاده خواهید کرد یا خیر، باید در مورد آن ها اطلاعات بیشتری کسب کنید.

هدیه تبلیغاتی چیست؟

هر کالا یا محصولی که برای تبلیغ کسب و کار خود به مشتری می دهید، یک محصول تبلیغاتی است. معمولاً این محصولات حاوی برچسب، آرم، نام یا شماره تلفن و آدرس وب سایت شرکتی هستند که آن ها را به مشتریان خود می دهد. آنها معمولاً برای تبلیغ فعالیت خاصی از کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرند ( یک رویداد، یک محصول جدید، خدمات جدید، یک تخفیف قابل توجه و غیره).

طبق تعریف فرهنگ لغت؛ «محصولات تبلیغاتی، اقلام تبلیغاتی، کالاهای تبلیغاتی و یا هدایای تبلیغاتی اقلامی مانند خودکار تبلیغاتی، لیوان تبلیغاتی ، فلش تبلیغاتی ، جاکلیدی تبلیغاتی ، زیر لیوانی، تقویم، کلاه، ساعت تبلیغاتی ، دفتر چه یادداشت تبلیغاتی و غیره را شامل می شوند که به مشتری فعلی یا بالقوه اهدا می شود. این اقلام معمولا حاوی لوگوی سازمان، نام و آدرس شرکت و همچنین اطلاعات محصولات و خدمات هستند و به عنوان یک یادآوری کننده عمل می کنند.

بسیاری از شرکت ها، سازمان ها و بنیادها از هدایای تبلیغاتی کاربردی برای تبلیغ خدمات یا محصولات خود استفاده می کنند. این موارد بیشتر محصولاتی هستند که افراد می توانند در زندگی روزمره خود از آن ها استفاده کنند. محصولاتی مفید که همواره در دید مخاطب قرار دارند و دارای اطلاعاتی از شرکت شما هستند بهترین راه ثبت شدن در ذهن مشتری می باشند.
صنعت هدایای تبلیغاتی بیش از 20 میلیارد دلار ارزش دارد و هر ساله به ارزش آن افزوده خواهد شد. اما، اساس واقعی این صنعت چند وجهی چیست؟

هدیه تبلیغاتی ارزان

همه این ها از کجا شروع شد؟

اول از همه باید گفت نسل ما نسلی نیست که ایده استفاده از هدایا برای اهداف بازاریابی و برندسازی به ذهنش خطور کرده است. در واقع، حتی عصر مدرن نیز نمی تواند اعتبار بازاریابی محصولات تبلیغاتی را به خود اختصاص دهد.
اولین محصولات تبلیغاتی احتمالاً در طلوع بشریت ظاهر شد، درست زمانی که اولین مردان تجارت را شروع کردند. یک فروشنده معمولی که می‌خواهد بر رقیبش برتری داشته باشد، یک نمونه آزمایشی از کالای خود، یک تکه از بهترین میوه‌ای که داشت یا یک لقمه گوشت مرغوب را به مشتری خود می‌ دهد. با توسعه تمدن ما، استراتژی ها نیز شروع به تکامل کردند.
نقطه عطف این تکامل سال 1789 بود. این زمانی بود که دکمه های یادبود، قبل از انتخابات به حامیان جورج واشنگتن داده شد. پس از آن، محبوبیت اقلام تبلیغاتی، تنها رو به افزایش بود. در قرن نوزدهم، خط کش های چاپی، اشیاء چوبی، و همچنین تقویم، کیف های چاپی، دفترچه یادداشت، بطری های آب، جعبه های کارت، پیش بند و کلاه های مارک دار وجود داشت. این صنعت در گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی نه تنها ضعیف نشده بلکه بر اهمیت آن نیز افزوده شده است. بسیاری از کالاهای الکترونیک عصر جدید نیز جزء بهترین هدایای تبلیغاتی هستند. اقلامی همچون اسپیکر بلوتوث یا پاور بانک و ...

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید:

اما، چرا از هدایای تبلیغاتی استفاده کنیم؟

محصولات تبلیغاتی مهم هستند زیرا مزایایی را ارائه می دهند که هیچ استراتژی بازاریابی دیگری نمی تواند در چنین بازه زمانی کوتاه و با چنین بودجه کمی به دست آورد.

مزایای داخلی هدایای تبلیغاتی

بله، می توانید از هدایای تبلیغاتی خلاقانه در داخل نیز استفاده کنید. و نه فقط این، بلکه آن ها می توانند نتایج شگفت انگیزی را نشان دهند و همزمان فروش شما و رضایت کارکنان را افزایش دهند.
وقتی نوبت به فروش می رسد، کافی است به تیم های فروش خود هدایای تبلیغاتی لوکس بدهید. آن ها می توانند پس از امضای قرارداد، محصولات را به مشتریان خود بدهند یا با ارسال کیسه های هدیه تبلیغاتی قبل از یک جلسه بزرگ، با مشتریان احتمالی ارتباط برقرار کنند. به این ترتیب به مشتریان خود نشان می دهید، که از آن ها برای انتخاب کردن شما، قدر دانی می کنید و همچنین کار افراد تیم فروش خود را آسان می کنید.

پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید: هدایای تبلیغاتی برای قدردانی از کارمندان

از سوی دیگر، مزیت داخلی دیگری نیز وجود دارد. می توانید کالاهای خوبی را به کارمندان خود بدهید. برخی از نمونه های محصولات تبلیغاتی لیوان قهوه، تی شرت و خودکار تبلیغاتی هستند. این اقلام مفید باید همه جا باشد و برای شما تبلیغ کنند، هدایای تبلیغاتی باکیفیت شما باید به عنوان هدیه به کارمند نمونه ماه یا برای مناسبت های خاص داده شود. به این ترتیب کارمندان شما حتی در اوقات فراغت خود به حامیان برند تبدیل خواهند شد.

هدیه خودکار

هدایای تبلیغاتی لوکس را از کجا بخریم؟

برای دیدن بهترین قلم ها و ست های تبلیغاتی لوکس به بخش خودکار مدیریتی تبلیغاتی در سایت آراگیفت مراجعه نمایید. انواع خودکار مدیریتی باکیفیت تضمین شده از برند های مطمئن را در این بخش مشاهده و بررسی کنید. نام هایی همچون یوروپن و شیفر که سال هاست در زمره ی بهترین قلم های بازار هستند. اگر به دنبال خرید عمده خودکار یوروپن هستید با ما تماس بگیرید. ما محصولات یوروپن را با قیمتی مناسب به شما ارائه خواهیم کرد.
در قسمت دوم این مقاله به بیان نکاتی دیگر از این مبحث خواهیم پرداخت.

نظرات