پنجشنبه 13 بهمن 1401

  • delivery ارسال به تمام کشور
  • support پشتیبانی خدمات
  • reward ضمانت کیفیت

رقابت هدایای تبلیغاتی با شیوه های نوین تبلیغات

رقابت هدایای تبلیغاتی با شیوه های نوین تبلیغات
چکیده این مطلب : انتشار : 1401/03/31 0 نظر 254 بازدید

 

 

برندها در بازار تجارت جهانی هر ساله میلیاردها دلار را صرف تلاش برای تأثیرگذاری بر مصرف کنندگان می کنند. ایالات متحده به تنهایی سالانه حدود 298 میلیارد دلار هزینه تبلیغاتی دارد و به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای تبلیغات در جهان شناخته شده است.مدل بازاریابی سنتی که در سال 1898 توسط یکی از بنیانگذاران تبلیغات، الیاس سنت المو لوئیس، توسعه یافت، فرآیند تصمیم گیری مصرف کننده را به چهار مرحله کلیدی محدود می کند: آگاهی، علاقه، میل و اقدام (AIDA). این مدل به استراتژی های بازاریابی کمک می کند تا مصرف کننده را در هر مرحله از فرآیند تصمیم گیری هدایت کنند.

رقابت هدایای تبلیغاتی با شیوه های نوین تبلیغات

برندها در بازار تجارت جهانی هر ساله میلیاردها دلار را صرف تلاش برای تأثیرگذاری بر مصرف کنندگان می کنند. ایالات متحده به تنهایی سالانه حدود 298 میلیارد دلار هزینه تبلیغاتی دارد و به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای تبلیغات در جهان شناخته شده است.مدل بازاریابی سنتی که در سال 1898 توسط یکی از بنیانگذاران تبلیغات، الیاس سنت المو لوئیس، توسعه یافت، فرآیند تصمیم گیری مصرف کننده را به چهار مرحله کلیدی محدود می کند: آگاهی، علاقه، میل و اقدام (AIDA). این مدل به استراتژی های بازاریابی کمک می کند تا مصرف کننده را در هر مرحله از فرآیند تصمیم گیری هدایت کنند.

از لحاظ تاریخی، تبلیغات خلاقانه‌ترین روش تأثیرگذاری برای برندها در نظر گرفته می‌شود. اعتقادی که توسط بسیاری از آژانس‌های تبلیغاتی پیشرو در جهان محافظت می‌شود. امروزه مصرف کنندگان به اطلاعات زیادی دسترسی دارند تا نظرات خود را در مورد برندها شکل دهند. آنها آگاه تر هستند، سریع تر تصمیم می گیرند و انتظار راحتی و سرعت در هر جنبه ای از زندگی را دارند. بازاریاب هایی که زمانی برای ارائه پیام های خود از یک خط فکری و قابل پیش بینی پیروی می کردند، اکنون باید با استفاده از روش هایی پیچیده در مسیر خود حرکت کرده تا به نتیجه برسند. بازاریابان باید خود را با انتظارات مصرف کننده جدید تطبیق دهند وگرنه آن ها را رها می کنند.

پیشرفت تکنولوژی و روش های نوین تبلیغات

در این دوره جدید، تبلیغات برای خریداران و فروشندگان و کسانی که آن را می سنجند دردسر ایجاد کرده است. از آغاز قرن حاضر، انفجاری در، در دسترس بودن داده ها رخ داده است. تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، اینترنتی و انواع برنامه های آنلاین تبلیغاتی برای موبایل و تبلت های هوشمند. فناوری در دهه گذشته تکامل یافته است تا دنباله‌ای از خرده‌های نان را نشان دهد که مشتریان را در مسیر خریدشان دنبال می‌کند. با این حال این رویکرد ساده و نوین دارای نقاط ضعفی است که به هیچ عنوان قابل اغماض و چشم پوشی نیست. توجه به اعداد و آماری که تأثیر تبلیغات نوین را در بین مخاطبان به صورت واقعی نشان می دهند، برای صاحبان برند ها و بازاریابانی که داستان کامل را می‌خواهند مقاومت‌ناپذیر خواهد بود.
امروزه مخاطبان رسانه و اینترنت بیش از هر زمان دیگری از تبلیغات اجتناب می کنند. 91 درصد از مصرف‌کنندگان معتقدند که امروزه تبلیغات در مقایسه با چند سال پیش، مزاحم‌تر هستند و 87 درصد موافق هستند که به طور کلی تبلیغات زیاد و خسته کننده ای در فضای رسانه ها وجود دارد. طبق گزارش Paige Fair که در ابتدای سال 2017 منتشر شد، استفاده از نرم‌افزار مسدودکننده تبلیغات موبایل به 380 میلیون کاربر و تبلیغات دسکتاپ به 236 میلیون افزایش یافته است که نشان دهنده عدم تمایل مخاطبان به دریافت این گونه از تبلیغات است. همچنین طبق این گزارش 74 درصد از مصرف‌کنندگان وب‌سایت‌هایی را که از آنها می‌خواهند نرم‌افزار مسدودکننده تبلیغات خود را غیرفعال کنند، ترک می‌کنند. این اعداد نشانه‌هایی هستند که ریشه در یک مشکل بزرگ‌تر دارند: مصرف‌کنندگان دیگر از تجربیات تبلیغاتی رسانه ها لذت نمی‌برند.

هدایای تبلیغاتی شیوه ای قدیمی اما محبوب

به‌جای تحمیل تبلیغات ناخواسته بیشتر به مصرف‌کنندگان، زمان آن فرا رسیده است که بازاریابان راه حل دیگری را پیدا و جاگزین کنند. راه حلی که شاید قدیمی است اما همچنان محبوب ترین شیوه ی تبلیغات محصوب میشود. این راه چیزی بجز استفاده از هدایای تبلیغاتی نیست.هدایای تبلیغاتی با قرار دادن پیام خود در بهترین حالت دریافتی، مسیر مطمئنی را برای برندها در رسیدن به گروه مشتریان هدف فراهم می کنند. در واقع، بر اساس تحقیقات PPAI، محصولات تبلیغاتی مورد استقبال همه نسل‌ها در زمینه ی تبلیغات هستند و در ارائه منطقی برای پاسخ ‌دهی، موثرترین شیوه محسوب می‌شوند.


هدایای تبلیغاتی نه تنها به پیام های برند اجازه می دهند تا به طور موثر به مخاطبان مورد نظر خود برسند، بلکه این پیغام ها را به هر کسی که اقلام تبلیغاتی را می بیند، استفاده میکند یا به اشتراک میگذارد نیز می رسانند و آن ها را به بهتری شکلی منتشر می کند. هدایای تبلیغاتی عمدتا به صورت روزانه استفاده می شوند و 83 درصد از مصرف کنندگان بیش از یک بار در روز از آنها استفاده می کنند. هر چه مدت زمان طولانی تری یک محصول تبلیغاتی نگهداری شود، پیام برند نیز طولانی تر منتقل می شود. بیایید تا این حالت را در نظر بگیریم که شخصی تمایل به نگهداری هدیه تبلیغاتی نداشته باشد. طبق آمار از هر 10 نفر، 8 نفر هدایای تبلیغاتی ای را که نیاز ندارند به کسی که می‌شناسند می‌دهند که در نهایت باعث افزایش دسترسی برند به مخاطبان بیشتر می‌شود.

هدایای تبلیغاتی، در هر زمان، در هر مکان

کالاهای تبلیغاتی به دلیل ماندگاری طولانی و قابلیت استفاده در فعالیت‌های روزمره، به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهند که محتوا را با سرعت و زمان انتخابی خود جذب کنند. این فرصت بیشتری را برای برندها فراهم می کند تا بدون اجبار تبلیغات ناخواسته، با مصرف کنندگان ارتباطی موثر برقرار کنند. رقابت برای برنده شدن در مسیر فروش محصولات یا ارائه خدمات یک برند، منوط به این است که مصرف کنندگان بتوانند برند را در زمان خرید به خاطر بسپارند. اگر نتوانند برندی را به خاطر بیاورند، احتمال خرید آن کمتر است. هدایای تبلیغاتی در این مورد نیز در مقابل سایر اشکال تبلیغات دست بالا را دارند زیرا تنها روشی هستند که فرصتی های متعددی برای ماندگاری در حافظه مصرف کننده ایجاد میکنند. با جایگزینی اقلام پر مصرف روزمره همچون خودکار، لیوان، فلش، دفترچه یادداشت و ... با محصولات تبلیغاتی، تبلیغات نقشی کاربردی در زندگی روزمره مصرف کنندگان به عهده می گیرد. این امر هم میزان قرار گرفتن در معرض نام تجاری و هم تجربه برند را افزایش می‌دهد و باعث ماندگار شدن برند در حافظه ی مشتری می شود.
مطالعه PPAI نشان می‌دهد که از هر 10 مصرف‌کننده، 9 نفر برند چاپ شده بر روی هدایای تبلیغاتی را که دریافت کرده‌اند به یاد می‌آورند، نرخی 67 درصد بیشتر از تبلیغات تلویزیون و رادیویی و 78 درصد بیشتر از تبلیغات آنلاین، چاپی و تلفن همراه. واضح است که محصولات تبلیغاتی راه را برای برندها در مسیر خرید مشتری هموار می کند. برای رقابتی ماندن، تبلیغات باید با مخاطب هدف ارتباط صحیح برقرار کرده و پیام خود را به طور کامل منتقل کند. تبلیغات باید اعتماد مشتری را جلب کرده و مسیر تعامل را با او تسهیل کند تا منجر به خرید مشتری گردد. استفاده از هدایای تبلیغاتی باکیفیت و پرمصرف، مشتریان را درگیر می‌کند و بر آن‌ها تأثیرمثبت می‌گذارد. 83٪ از آنها می‌گویند احتمال بیشتری دارد که با برندهایی که از آن ها هدایای تبلیغاتی دریافت کرده اند تجارت کنند. هدیه تبلیغاتی به برندها کمک می‌کند تجربیاتی را ارائه دهند که اشتیاق مردم را برای خرید زنده کند.

چرا هدایای تبلیغاتی بهترین شیوه ی تبلیغات است

اگر از یک متخصص تبلیغات بپرسید که رمز موفقیت چیست، ممکن است نسخه ای از پاسخی را دریافت کنید که یک بار توسط مدیر خلاق Ogilvy & Mather، استفان ووگل، ارائه شده است: «هیچ چیز کارآمدتر از تبلیغات خلاقانه نیست. تبلیغات خلاقانه به یاد ماندنی‌تر است، ماندگارتر است، با هزینه‌های رسانه‌ای کمتر کار می‌کند، و جامعه طرفداران را سریع‌تر می‌سازد.» تمام این تعاریف را در هدایای تبلیغاتی میتوان پیدا کرد. تبلیغات علم پیچیده ای نیست، اما اصولی در آن وجود دارد. شناخت مخاطبان هدف و دانستن نحوه پاسخ آن ها کمک میکند تا هزینه ی تبلیغات را کاهش دهید و با استفاده ی صحیح از این اصول میتوانید بازگشت سرمایه ای چند برابری را تجربه کنید. در این مسیر همیشه به اعداد و ارقام آمارها اعتماد کنید. استفاده از هدایایی تبلیغاتی بهترین، کم هزینه ترین، محبوب ترین و ماندگار ترین شیوه ی تبلیغاتی می باشد.
منبع: ama.org

نظرات